داخلی آرشيو خبر صفحه خطبه های نماز جمعه زابل
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه نیمروز عنوان کرد؛
ثبت قیام مردم سیستانبه خونخواهی امام حسین (ع) به عنوان روز سیستان افتخار بزرگی است
کد مطلب: ۶۷۹۵۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
امام جمعه نیمروز با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس سند افتخار ابدی برای ملت ایران است و فرهنگ جهاد و عشق به خدا و فرهنگ شهادت تمام شدنی نیست.
ثبت قیام مردم سیستانبه خونخواهی امام حسین (ع) به عنوان روز سیستان افتخار بزرگی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت اسلام والمسلمین محمد راشکی در خطبه های این هفته بیان داشت: وحدت، ولایت مداری، روحیه بسیجی، ایثار و فداکاری ۸ سال دفاع مقدس که باعث پیروزی شد باید برای همیشه وجود داشته باشد و جوانان ما این روحیه بسیجی و شجاعت در وجودشان باشد تا انقلاب، ارزشها و دستاوردهای آن حفظ شود.


خطیب نماز جمعه نیمروز عنوان داشت: دوران مدرسه و فراگیری علماز جهت تعلیم و تربیت بهترین دوران است این دوره طلایی را نباید به سادگی از دست داد خانواده ها باید در تعلیم و تربیت دانش آموزان با مدرسه همکاری کنند مدرسه هرگز به تنهایی نمی تواند از عهده آموزش و پرورش دانش آموزان برآید و همه کمبودها را جبران نماید بنابراین نباید بار سنگین تعلیم و تربیت را تنها بر دوش معلمان و مدرسه نهاد این دو محیط یعنی خانه و مدرسه مکمل هم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین راشکی با شاره به اولین قیام برای خونخواهی حضرت سیدالشهدا(ع) توسط مردم سیستان که منجر به فرار حاکم اموی شد، ابراز داشت: ثبت قیام مردم سیستان در اعتراض به مسببان فاجعه کربلا به عنوان روز سیستان افتخار بزرگی است و از افتخارات مردم داروالولایه سیستان است اجدادشان اولین افرادی بوده اند که برای خونخواهی امام حسین (ع) قبل از توابین و مختار قیام کرده اند.


وی افزود: به مناسبت هفته ی دفاع مقدس نمایشگاه رزمی، فرهنگی دفاع مقدس با بازسازی عملیات کربلای ۵ در زابل برگزار می شود، این کار با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنا شدن جوانان و نوجوانان با رشادت های رزمندگان و فرهنگ ۸ سال دفاع مقدس باید عالمانه تبعیین و تبلیغ شود تا این روح در جامعه جاری و ساری شود.

امام جمعه نیمروز با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکائیها گفت: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایرانت پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark