داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دفتر رئیس جمهور:
خودروهای وارداتی به‌زودی وارد بازار می‌شوند/ دولت پیگیر اصلاح نظام بهره‌وری است
کد مطلب: ۷۴۹۷۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷
رئیس دفتر رئیس جمهوربا بیان اینکه خودروهای وارداتی به‌زودی وارد بازار می‌شوند، گفت: در آیین نامه ای که دولت تدوین کرده سعی شده خودروهای ارزان قیمت و با کیفیت وارد شود و واردات خودروهای لوکس مدنظر نیست.
خودروهای وارداتی به‌زودی وارد بازار می‌شوند/ دولت پیگیر اصلاح نظام بهره‌وری است
به گزارش پایگاه خبری‌اوشیدا به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی «صف اول» که با موضوع «عملکرد دولت، از دستاوردهای سفرهای استانی رئیس جمهور تا مولد سازی دارایی ها» روی آنتن شبکه خبر رفت؛ گفت: دولت برای ثبات قیمت های کالاهای اساسی اراده جدی دارد و اقدامات دولت نشان می‌دهد در حوزه تثبیت کالاهای مردم دولت برنامه دارد

اسماعیلی درباره سوالی پیرامون قیمت خودرو ادامه داد: در حوزه خودروهای داخلی افزایش تولید را داشتیم به گونه ای که افزایش تولید خودرو در سال ۱۴۰۱ با سالهای گذشته قابل مقایسه نیست و رشد قابل توجهی در افزایش تولید خودرو داشتیم.

وی تاکید کرد: همچنین ما در ابتدای سال حجم بسیاری خودروی ناقص را داشتیم که این خودروها تکمیل و به مردم تحویل داده شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: از سویی دولت آیین نامه واردات خودرو را به تصویب رساند است و بالغ بر ۲ هزار خودروی وارداتی ثبت سفارش شده و بزودی خودروهای وارداتی به بازار عرضه خواهد شد. اینها مسیرهایی است که دولت قیمت خودرو را کنترل کند.

وی تصریح کرد: در آیین نامه ای که دولت تدوین کرده سعی شده خودروهای ارزان قیمت و با کیفیت وارد شود و واردات خودروهای لوکس مدنظر نیست.

اسماعیلی ادامه داد: در بحث واردات خودرو، یک سود متعارف برای وارد کنندگان در نظر گرفته شده و تلاش هست تا امتیاز و رانت ویژه ای برای واردکننده وجود نداشته باشد و خودرو با یک قیمت مناسب دست مشتری برسد.

وی افزود: بهره‌وری ما در بسیاری از فعالیت‌ها پایین است و اگر نظام بهره‌وری ما اصلاح شود اتفاق خوبی رقم خواهد خورد و دولت در این زمینه پیگیر است.

اسماعیلی در خصوص سفرهای استانی دولت هم تاکید کرد: سفرهای استانی هم برای ما و هم برای مردم آثار و برکات فراوانی را به دنبال دارد. اینکه در سفرهای استانی مشکلات و مسائل مردم را از نزدیک مشاهده کنیم با اینکه از دور گزارش این مسائل را بشنویم خیلی متفاوت است. شنیدن سخنان و حرف مردم در ملاقات های چهره و چهره و هم دریافت نامه های مردمی هم بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: دریافت نامه های مردمی تنها یک راه ارتباط با مردم است و ما از طریق سامانه هایی که وجود دارد و هم به صورت تلفنی پیام‌های مردم را دریافت می کنیم و این پیام ها با دقت بررسی و رسیدگی می شود. این پیام ها در حوزه های مختلف بوده است.

اسماعیلی یادآور شد: برای اینکه پاسخگویی به پیام های مردمی با سرعت بیشتری صورت گیرد داریم یکسری کارها را انجام می دهیم، بخشی از پیام ها در حوزه اشتغال و مسکن است که با برنامه هایی که در حوزه مسکن و ایجاد اشتغال داریم این پیام ها پاسخ داده خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور اضافه کرد: مسئولان و مدیران باید در مقابل مردم گوش شنوا داشته باشند. اگر این روحیه فرهنگ سازی شود این کمک خواهد کرد که ما دیگر با انبوه پیام های مردمی مواجه نباشیم.

وی در خصوص طرح مولدسازی هم گفت: ما ادارات و سازمان هایی داریم که اموال فراوانی دارند که اینها قرار است با برنامه ریزی به حوزه های سرمایه گذاری در رشد کشور تبدیل شود.

ادامه دارد...
Share/Save/Bookmark