داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام‌جمعه شهر علی‌اکبر:
مردم بزرگ‌ترین پشتیبان نظام هستند
کد مطلب: ۷۶۲۷۶
تاریخ انتشار:جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۷
امام جمعه شهر علی‌اکبر گفت: بزرگ‌ترین پشتیبان در حوزه امنیت این منطقه مردم، ریش‌سفیدان، علما و بزرگان طوایف هستند.
مردم بزرگ‌ترین پشتیبان نظام هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: باتوجه‌به روز ارتباطات روابط‌عمومی گفت: رسانه‌ها و روابط‌عمومی نقش مؤثری در نشان‌دادن چهره درست و ظرفیت‌های بسیار زیاد سیستان و بلوچستان دارند و امیدواریم که این استان با تلاش همه هرچه زودتر جایگاه اصلی خود را در کشور و منطقه به دست بیاورد.

وی ادامه داد: طرح‌های بزرگ در حوزه آب، زیر ساخت‌ها، احیای طرح‌های نیمه‌تمام، حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح استان به‌زودی با حضور رئیس‌جمهور افتتاح و بخشی از عقب‌ماندگی‌ها این استان جبران می‌شود.

وی افزود: دشمنان سعی در ناامن‌کردن این استان داشتند که برخلاف دهه‌های گذشته با هوشیاری مردم؛ انسجام اجتماعی به هم نریخت و این بار همه مردم، علما و بزرگان استان دشمن را در رسیدن به خواسته‌هایش ناکام گذاشتند.

خطیب جمعه شهر علی‌اکبر با بیان اینکه علما، بزرگان و ریش‌سفیدان این استان قدر امنیت را می‌دانند و به حافظان امنیت کمک می‌کنند، ادامه داد: سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، ارتش و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی تا مجازات کامل عوامل ناامنی با هم‌افزایی و انسجام تلاش می‌کنند؛ در واقع بزرگ‌ترین پشتیبان در حوزه امنیت این منطقه مردم، ریش‌سفیدان، علما و بزرگان طوایف هستند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال به جهش تولید و مشارکت مردمی ادامه داد: فرهنگ مشارکت مردمی در این استان از شمال تا جنوب ریشه تاریخی دارد ما چاره‌ای جز پیشرفت در سیستان و بلوچستان نداریم و این پیشرفت بدون مشارکت مردم انجام نمی‌شود؛ بنابراین کار تیمی که از گذشتگانمان یاد گرفتیم باید احیا کنیم چرا که این مدل مدیریتی سیستان و بلوچستان است.

لطفیان با اشاره به‌روز ملی جمعیت و روز ایران‌شناسی گفت: نکتهٔ مهمی که باید آینده‌سازان در نظر داشته باشند، این است که در کشوری زندگی می‌کنیم که از نظر ظرفیت‌های طبیعی و انسانی، کم‌نظیر است. مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است.

وی با اشاره به‌روز اهدای عضو، اهدای زندگی گفت: انقلاب اسلامی مشارکت مردمی را در موضوعات اجتماعی مانند: فعالیت‌های نیکوکاری افزایش چشمگیر داد. فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس (۱۳۶۱ش) روز مقاومت، ایثار و پیروزی گفت: فتح خرمشهر فتح ارزش‌های اسلامی است و انقلاب اسلامی ملت ایران در هیچ معرکه‌ای حتی با آمریکا و صدام، گلولهٔ اول را شلیک نکرده و در همهٔ موارد، پس از حملهٔ دشمن از خود دفاع کرده و البته ضربت متقابل را محکم فرود آورده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی تمامیت ارضی و حفاظت از مرزها را که آماج تهدید جدی دشمنان قرار گرفته بود ضمانت کرد و معجزهٔ پیروزی در جنگ هشت‌ساله و شکست رژیم بعثی و پشتیبانان آمریکایی و اروپایی و شرقی‌اش را پدید آورد. این انقلاب بزرگ اسلامی که با اتکا به خدای تعالی و انگیزه دفاع از مکتب مقدس اسلام و ایثار و فداکاری ملت شریف ایران به پیروزی و ثمر رسید، می‌تواند بهترین الگو برای حرکت ملت‌های محروم و در بند جهان در برابر سلطه‌گران شرق و غرب باشد.

خطیب جمعه شهر علی‌اکبر افزود: با تبریک میلاد پرخیروبرکت امام رضا (ع) گفت: پیامبر خدا (صلی‌الله علیه و آله):فرمود هر که را خداوند با شناخت اهل‌بیت من و ولایت ایشان بر او منت نهاده باشد، خداوند همه خیر را برای او گردآورده است و معرفی ائمه به دنیا در سه بُعد معنوی، سبک زندگی و سیاست اسلامی انجام شود هدف عمدهٔ ائمه ایجاد جامعهٔ اسلامی بود که ایجاد جامعهٔ اسلامی بدون ایجاد حاکمیّت اسلامی امکان‌پذیر نیست؛ پس دنبال حاکمیت اسلامی و جمهوری اسلامی بودند.

وی یکی از بدترین و پرخسارت‌ترین تنبلی‌ها، تنبلی در خواندن کتاب است. هیچ‌چیزی جای کتاب را پر نمی‌کند؛ هیچ‌وقت انسان از کتاب مستغنی نیست و باید جامعه با کتاب انس بگیرد. کتاب روزبه‌روز در جامعه بشری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام لطفیان افزود: ایفای نقش مادری به طور هم‌زمان نیازمند چتر حمایتی همه‌جانبه جامعه و نهادهای مرتبط است در این صورت هم سلامت نوزادان و کودکان تضمین می‌شود وهم دغدغه و نگرانی مادران از مادری‌کردن کاهش می‌یابد.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark