داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل ارشاد استان سیستان و بلوچستان:
۱۰ سینما در سیستان و بلوچستان تجهیز می‌شود
کد مطلب: ۷۵۴۶۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اتفاقات خوبی در حوزه سینمای این استان رقم می‌خورد که تجهیز ۱۰ سینما از شمال تا جنوب استان بخشی از آن است.
۱۰ سینما در سیستان و بلوچستان تجهیز می‌شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علی سرگزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در آئین بزرگداشت مهر سینمای ایران در زاهدان بیان کرد: قدرت‌های برتر دنیا با قدرت نرم تعریف می‌شوند، آنچه در دنیای امروز به عنوان قدرت نرم مطرح بوده رسانه‌ها بویژه هنر سینما است.

وی افزود: بسیاری از واقعیت‌ها و اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد در سینما به تصویر کشیده می‌شود و بعد از آن رخ می‌دهد و این نشان از اهمیت سینما و کار هنرمندان دارد.

افتتاح سینمای سراوان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سینما در ایران از اهمیت بالایی برخوردار بوده، درباره مسائل این استان صحبتی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم که مقرر شد پیرامون افتتاح سینمای سراوان سفری به این استان داشته باشد و این از نگاه ویژه به منطقه خبر می‌دهد.

وی اظهار کرد: اتفاقات خوبی در حوزه سینمای سیستان و بلوچستان در حال رقم‌خوردن است که تجهیز سینمای سراوان یکی از آنهاست، مقرر شد با همت مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی کشور و رئیس سازمان سینمایی ۱۰ سینما در سرتاسر این استان از شمال تا جنوب تجهیز شوند تا مشکلی نداشته باشیم، هم اکنون تجهیزات خریداری شده و به تدریج وارد استان خواهد شد تا سالن‌های سینمایی تجهیز شوند.

سرگزی با بیان اینکه بخش خصوصی نیز پای‌کار است و به طور یقین این اقدامات با استقبال مخاطبان روبرو خواهد شد، گفت: سیستان و بلوچستان و سینماگران این استان در حوزه فیلم و مستند بسیار با ذوق و تجربه هستند این را با مقام‌هایی که در سطح منطقه‌ای، داخلی و بین‌المللی کسب کرده و با تمام کمبود امکاناتی که وجود داشته ثابت کرده‌اند که بسیاری از سینماگران ما، در تراز ملی قرار دارند و این نشان می‌دهد اگر امکانات در این استان فراهم باشد جهش‌های بزرگ‌تری رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: این استعداد در سیستان و بلوچستان از گذشته تاکنون وجود داشته و توجهی که اخیراً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صداوسیما به این استان دارند گویای این مهم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: قرار است در حوزه تولید فیلم سینمایی و سریال در این استان اتفاقات خوبی رقم بخورد، در این زمینه پیگیر فیلم یعقوب لیث و سریال آن هستیم که فیلم آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سریال آن توسط صداوسیما ساخته خواهد شد که این نشان از اتفاقات بزرگ در این استان دارد.
Share/Save/Bookmark