داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
تحلیل اوضاع منطقه پس از ترور شهید فخری زاده/ از افزایش نفرت نسبت به آمریکا تا بحران سازی ترامپ
کد مطلب: ۷۲۶۵۸
تاریخ انتشار:شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۵
حسن هانی زاده ضمن تحلیل اوضاع منطقه پس از ترور شهید فخری زاده گفت: این ترورهای ناجوانمردانه موج نفرت ملت‌های اسلامی نسبت به آمریکا و نیروهای آمریکایی را افزایش داده است.
تحلیل اوضاع منطقه پس از ترور شهید فخری زاده/ از افزایش نفرت نسبت به آمریکا تا بحران سازی ترامپ

به گزارش  اوشیدا  حسن هانی زاده در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: ترورهایی که طی یک سال اخیر در فاصله های مختلف صورت گرفت و طی آن دو سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و اخیراً نیز ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده شکل گرفت شرایط میدانی و سیاسی را تغییر داد.

کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: این اقدامات و ترورهای ناجوانمردانه موج نفرت ملت‌های اسلامی نسبت به آمریکا و نیروهای آمریکایی را افزایش داد.

وی خاطرنشان کرد: این ترورها نشان داد آمریکا و رژیم صهیونیستی با کمک هم‌پیمانان منطقه‌ای خود سعی دارند از طریق ترور و تهدید جان دانشمندان و سرداران اسلام به نوعی ناامنی ایجاد کنند.

هانی زاده گفت: اما با این اقدامات در کشورهای مسلمان از جمله سوریه، عراق، یمن، لبنان و... موج نفرت انگیزی نسبت به حضور نظامی آمریکا ایجاد شده است.

وی بیان داشت: تحرکات اخیر مردم عراق علیه نیروهای آمریکایی در این کشور و همچنین اراده مردم عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی موجب شده آمریکایی‌ها دست به تهدید جدی بزنند.

هانی زاده همچنین در خصوص انتقام ترورهای ناجوانمردانه آمریکا و اسرائیل گفت: در مورد ترور سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، ایران با ضربه زدن به پایگاه مهم عین الاسد نخستین ضربه را وارد کرد ولی انتقام ترور شهید فخری زاده و انتقام واقعی ترور سردار سلیمانی همچنان در دستور کار است و زمان و مکان مناسب آن توسط فرماندهان انتخاب خواهد شد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: دونالد ترامپ طی ۴ سال حاکمیت در کاخ سفید شکست های زیادی متحمل شده از جمله شکست در طرح واگذاری بیت المقدس به عنوان پایتخت ابدی رژیم‌صهیونیستی در معامله قرن و همچنین دیگر طرح ها، لذا تلاش او بر این است که در این روزهای حیات سیاسی خود از رهگذر بحران سازی در منطقه زمان بیشتری در کاخ سفید باقی بماند و قدرت را به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا واگذار نکند.

وی ادامه داد: به همین دلیل تهدیدی که در روزهای اخیر صورت گرفته ارسال زیردریایی اتمی آمریکا به منطقه است و به موازات آن بنیامین نتانیاهو نیز تهدید کرده و دست به مانور زده است.

هانی زاده اظهار داشت: ارتش رژیم صهیونیستی همچنین تجاوزاتی به مرزهای لبنان داشته و از طریق مناطقی از سوریه سعی دارد به موازات تحرکات آمریکا از این شرایط استفاده کند و دست به بحران سازی بزند.

وی تصریح کرد: اگر این تهدیدات ادامه پیدا کند منطقه شاهد یک درگیری ناخواسته خواهد شد که آمریکا نمی‌تواند به این بحران و درگیری ها پایان بدهد.

کارشناس مسائل خاورمیانه بیان داشت: به نظر می رسد شرایط منطقه یک شرایط کاملاً استثنایی است و ملتهای منطقه دیگر تحمل نخواهند کرد که آمریکا دست به ماجراجویی های جدیدی بزند به خصوص مردم عراق که خواهان اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه هستند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark