داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۱۱
 
حجت الاسلام کیخا در خطبه های نماز جمعه در زابل :
سیستان تلاش ویژه و مضاعف دولتمردان را می طلبد/خواهان تسریع در پیگیری طرح منطقه آزاد هستیم
کد مطلب: ۳۹۵۳۸
تاریخ انتشار:شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳
امام جمعه زابل در رابطه با طرح های منطقه سستان گفت: ما خواهان تسریع در پیگیری طرح منطقه آزاد هستیم.
سیستان تلاش ویژه و مضاعف دولتمردان را می طلبد/خواهان تسریع در پیگیری طرح منطقه آزاد هستیم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: خطبه های نمـاز جمعـه این هفته زابـل به امـامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخــا امام جمعه زابل در محل مصلی المهدی زابل برگزار گردید.
امام جمعه زابل اظهار کرد: برای کاری که انجام می دهیم و هر سخنی که بر زبان جاری میکنیم همه در پیشگاه خداوند متعال ثبت و ضبط می گردد و در دنیا ،برزخ و قیامت باید جوابگو باشیم.

کیخا افزود: در هفته ای که گذشت ایام دهه کرامت را داشتیم.میلاد با سعادت امام هشتم امام رضا(ع) که آخرین روز دهه کرامت بود. از توفیقاتی که مجددا نصیب این خطه دارالولایه شد، حضور کاروان زیر سایه خورشید بود که از حرم مطهر رضوی به همراه پرچم بارگاه مقدس عازم زابل بودند.

وی بیان کرد:از همه مسئولین عزیز و ارگانهای مختلفی که فضا را برای استفاده هرچه بهتر از این فضای معنوی آماده کردند تشکر کنم.در واقع با آمدن پرچم حرم مطهر، سیستان معطر شد به بوی حرم رضوی…

حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به ۸ شهریور روز مبارزه با تروریسم گفت: این روز سالروز انفجار دفتر نخست وزیری توسط منافقین کوردل است که منجر به شهادت رئیس جمهور وقت، شهید محمد علی رجایی و نخست وزیر حجت الاسلام والمسلمین شهید دکتر محمد جواد باهنر در سال ۱۳۶۰ شد. یاد این شهدا را گرامی می داریم.

وی در ادامه گفت: ایران قربانی تروریسم است. از ابتدای انقلاب تا کنون عزیزان زیادی را از ملت اسلامی ما گرفتند. این ترورها با حمایت استکبارجهانی، و در راس آنها انگلیس و آمریکا و صهیونیست ها شکل گرفته. این کشورها هنوز هم در راس حامیان تروریسم هستند.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه افزود: ایران در زمان طاغوت میدان تاخت و تاز کشورهای استعمارگر بود و ذخایر ملی آن به تاراج می رفت و فرهنگش رو به نابودی بود. اما مردم ایران با توکل و تکیه بر قدرت لایزال خداوند متعال و با رهبری مجتهدی بی نظیر و مجاهدی شجاع، برای خدا قیام کردند و انقلاب اسلامی را آفریدند. و کشور ایران اسلامی آنقدر قدرتمند شد که شش کشور قدرتمند جهان یک طرف میز جهت مذاکره با او قرار گرفتتند.

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: امروز این انقلاب اسلامی به برکت هدایت گری رهبری فهیم،بصیر، تیزبین، زیرک، مدیر و مدبر، فرزندانش در المپیادهای علمی، جهان را مات و مبهوت علم و نبوغ خودشان کرده اند. اینها زحمات فرزندان با ایمان این انقلاب و ثمره خون شهداست. اینها زحمات دولتهای مختلفی است که از اول انقلاب تا کنون در کنار مردم زحمت کشیده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه با تبریک هفته دولت و تشکر از دولتمردان افزود: ما شاهد زحمات عزیزان هستیم، البته وضعیت سیستان طوری است که ما تلاش ویژه و مضاعف و اورژانسی عزیزان را خواهانیم. وضعیت سیستان به حدی رسیده که مقام معظم رهبری به مسئول مربوطه تاکید کردند و فرمودند: حتما به زابل بروید.

وی در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه نگاه ویژه ای به سیستان داشته اند. این فرمایش ایشان اشکهای شوق را بر گونه ها جاری ساخت. ما منتظر حضور مسئول مربوطه هستیم. البته انتظار می رفت که ایشان قبل از رفتن به خوزستان و ایلام به سیستان می آمدند.

خطیب نماز جمعه زابل تصریح کرد: ما ضمن تشکر از مسئولین محترم، رصدکننده کارهایشان هم هستیم و در مطالبه گری خـودمـان جـدی هستیم. با شیوه هـای مختلفی مطالبه می کنیم. سایتهای ما به خاطر وجود جوانان با استعداد و پر تلاش، زنده و بیدار هستند و تمام فعالیتهای مسئولین زیر ذره بین نگاه تیز جوانان این خطه است.

امام جمعه زابل در ادامـه افزود : این از فهم و بصیرت بالای جوانان ماست که به صورت خودجوش، اعتراضشان را به وسیله زدن ماسک آن هم در فضای مقـدس نماز جمعه نشان می دهند. که این حرکت جای تقدیر و تشکر دارد. و همچنین تقدیر تشکر میکنیم از استاندار محترم که از این حرکت و جوشش استقبال کردند. ما کارهای خوب استاندار محترم را در استان می بینیم و رصد می کنیم. انتظار ما از ایشان رسیدگی به مشکلات سیستان به طــور ویژه است.

وی در رابطه با طرح های منطقه سستان گفت: ما خواهان تسریع در پیگیری طرح منطقه آزاد هستیم. در مورد بازگشایی معبر شاهگل در مرز هم تشکر می کنیم اما این مقدار کم است چرا که آنطور که باید اثرش را در بازار نشان نداده است. در مورد کارتهای مرزنشینی هم خبری خوشحال کننده به گــوش نرسیده است.

کیخا افزود: قطعا با شروع به کار طرح پایلوت آبیاری لومکانیزه تحولی در منطقه ایجاد خواهد شد ولی خبر می دهند که گارانتی لوله ها در حال اتمام است ولی هنوز افتتاح نشده. در مورد تالاب هامون باید ورود جدی تری داشته باشیم. آبی که باید صرف احیا تالاب هامون شود در چاه نیمه چهارم ذخیره می شود. مردم ما و کارشناسان قائل اند که آبگیری و ذخیره آب در چاه نیمه چهارم اشتباه است. ما از استاندار محترم و معاونت استاندار خواهش می کنیم پیرامون همین موضوع کارگروهی را تشکیل دهند. و حرف ما هم این است که هامون را قدم به قدم احیا کنیم.

وی در ادامه سخنانش افزود: بنده مشکلات را عرض می کنم و هدف بنده هم رفع مشکلات مردم هست. برخی افراد این را حاشیه دار می کنند. بنده این را در خطبه ها اعلام می کنم : من ضد هیچ کاندیدایی حرف نزده و نخواهم زد و از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده و نخواهم کرد و رای بنده را هم هیچکس مطلع نخواهد شد. برخی ها درصدد شیطنت هستند که روز قیامت جواب این تهمت ها را باید بدهند. متحد باشیم و علیه همدیگر کار نکنیم و از احساسی شدن پرهیز کنیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
محمد عظیم
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۱۴:۰۵:۲۴
سلام کاش در سیستان هر کس وایف خودش را انجام میداد.ما هم از امام جمعه خواستاریم بیشتر به مسائل مذهبی و قرانی که هر روز کمرنگ تر میشود رسیدگی کنند . (9224)