داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان:
بهره‌مندی ۵ شهر شمال سیستان و بلوچستان از گاز طبیعی
کد مطلب: ۷۶۳۴۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۶
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: با نگاه ویژه دولت سیزدهم با حضور وزیر نفت، پنج شهر منطقه سیستان از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
بهره‌مندی ۵ شهر شمال سیستان و بلوچستان از گاز طبیعی
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا» میرشکاری در حاشیه افتتاح طرح‌های گازرسانی سیستان و بلوچستان با حضور وزیر نفت بیان کرد: این طرح از سال ۸۹ شروع و هم اکنون ۱۳ شهر گازدار هستند و هم‌زمان در ۱۷ شهر هم عملیات لوله در نقاط مختلف در حال اجراست.

وی ادامه داد: چهار نیروگاه عمده سیستان و بلوچستان شامل نیروگاه گازی زاهدان، نیروگاه گازی بمپور، نیروگاه بخار ایرانشهر و نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار به همراه ۲ صنعت کارخانه سیمان سیستان و سیمان خاش از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: شهرک صنعتی زاهدان واقع در جاده میرجاوه، شهرک صنعتی کامبوزیا، شهرک صنعتی کارگاهی زاهدان و شهرک صنعتی ایرانشهر نیز از گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی اظهار کرد: امروز نیز با حضور وزیر نفت شاهد بهره‌برداری طرح گازرسانی به پنج شهر حوزه سیستان شامل محمد آباد، ادیمی، زهک، علی اکبر و بنجار هستیم که این اقدام با اجرای خط انتقال ۳۶ اینچ از زاهدان به دوراهی دشتک و از دوراهی دشتک به منطقه سیستان در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ شروع و امروز به بهره‌برداری رسید.

میرشکاری گفت: در این طرح ۴۵ هزار خانوار در منطقه سیستان از گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد که فعلاً ظرفیت برای ۸۶ درصد خانوارها ایجاد شده است.

وی تأکید کرد: انتظار است باتوجه‌به توسعه گاز و حل مسئله بسیار مهم انرژی واحدهای تولیدی در سیستان و بلوچستان استقبال بیشتری توسط کارخانه‌ها و کارگاه‌های زیر مجموعه شهرک‌های صنعتی را شاهد باشیم، لازمه تحقق این امر استفاده از ظرفیت‌های استانی است.
انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark