داخلی آرشيو گفتگو صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:
حدود ۹۰ درصد مردم در سیستان و بلوچستان یارانه معیشتی گرفتند
کد مطلب: ۷۴۳۶۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹
حامد آرامش گفت: ۸۰۰ هزار خانوار معادل ۹۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان در اردیبهشت ماه یارانه معیشتی دریافت کردند.
حدود ۹۰ درصد مردم در سیستان و بلوچستان یارانه معیشتی گرفتند
به گزارش اوشیدا، به نقل از  عصرهامون، حامد آرامش؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در راستای مردمی سازی یارانه ها، دولت سیزدهم اقدام به واریز مبالغی به دهک های یک تا ۹ جامعه کرد.

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان در این راستا ۸۰۰ هزار و هفت خانوار با جمعیت سه میلیون و ۵۵ هزار و ۷۳۱ نفر در اردیبهشت ماه مشمول دریافت یارانه معیشتی شدند که از این حیث پس از کردستان، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دادیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: از این میزان، ۴۷۱ هزار و ۷۲۵ خانوار در سیستان و بلوچستان جزو دهک ۱ تا ۳ قرار گرفتند و به حساب سرپرستان خانوار به ازای هر نفر از افراد خانواده ۴۰۰ هزار تومان واریز شد.

آرامش افزود: ۳۲۸ هزار و ۲۸۲ خانوار نیز در استان جزو دهک های چهار تا ۹ شناخته شدند که به حساب سرپرستان خانوار به ازای هر نفر از افراد خانواده ۳۰۰ هزار تومان واریز شد.

آرامش ادامه داد: حدود ۲۰ هزار خانوار نیز در این مرحله از دریافت یارانه در سیستان و بلوچستان حذف شدند.

وی گفت: پیرو دستور رییس جمهور، برای افرادی که در فروردین ماه یارانه دریافت کردند اما در اردیبهشت به آنها تعلق نگرفت، مبلغ یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد اما تا زمان رسیدگی به درخواست بازنگری آنها، قابل برداشت نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: بطور کلی برای افرادی که به هر دلیل یارانه دریافت نمی‌کنند، این امکان بزودی فراهم می شود تا در سامانه ای که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام خواهد کرد، برای یارانه ثبت نام کنند.

وی گفت: افرادی هم که نسبت به دهک بندی خود ابهاماتی دارند می‌توانند بدون مراجعه حضوری به ادارات و از طریق سایت https://hemayat.mcls.gov.ir و یا سامانه تلفن گویا ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ موضوعات یارانه ای خود را پیگیری کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark