داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام‌جمعه شهرستان هامون:
مشارکت در انتخابات ایران را قوی می‌کند
کد مطلب: ۷۶۳۸۴
تاریخ انتشار:جمعه ۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۲
خطیب نمازجمعه شهرستان هامون گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ایران را قوی می‌کند باید به کسی که اصلح باشد رأی داد و مشکلات سیاسی، فرهنگی را درک داخل داشته باشد و نگاهشان به داخل کشور باشد.
مشارکت در انتخابات ایران را قوی می‌کند
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم گزمه ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: چند نکته در انتخابات حائز اهمیت است اولین نکته حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی اثرات بسیار مهم برای کشور دارد باعث قوی‌شدن کشور و ناامیدی دشمنان و طمع نورزیدن به این کشور است.

وی افزود: نکته دوم آن است که مردم از میان نامزدهای ریاست‌جمهوری فرد اصلحی را انتخاب کنند که بتواند این کشور را در مسیر درست هدایت کند ملاک‌های فرد اصلح آنچه که مقام معظم رهبری در طول این سال‌ها به آن اشاره کرده‌اند مؤمن و انقلابی بودن در مقابل دشمن ایستادن، نگاه به درون و اعتماد به نیروهای داخلی و توان آنها داشتن، مردمی‌بودن است.

گزمه در ادامه خاطرنشان کرد: بعضی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری و اطرافیان برای جمع‌آوری آرا دست به تحریف قرآن و برداشت‌های سلیقه‌ای می‌زنند که مردم باید نهایت دقت را بکنند.

وی افزود: غدیر یکی از موضوعات مهم است که اختصاص به همه انسان‌ها دارد و برای قشر خاصی نیست غدیر باید محور وحدت باشد نه اختلاف هدف این واقعه مهم را باید بنا بر خطبه غدیر برای همه بیان کنیم. غدیر نصب ولی از جانب خدا برای هدایت انسان‌ها بعد از پیامبر بود.

خطیب نمازجمعه افزود: غدیر نشان‌دادن چراغ و مشعل هدایت بود همه ما وظیفه داریم غدیر را گرامی بداریم و فرزندان خود را با این واقعه مهم و اهمیت آن آشنا کنیم.

امام‌جمعه شهرستان هامون باتوجه‌به تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی توسط امام خمینی ادامه داد: امام خوب می‌دانست مسئله تبلیغات دینی بسیار مهم است و این نهاد را شکل داد البته امروز ابزار به‌روز مثل اینترنت، ماهواره، و شبکه‌های اجتماعی ابزارهای مهمی هستند که باید از آنها نهایت استفاده را برای تبلیغ اسلام ببریم.

وی افزود: امروز تبلیغات حرف اول را می‌زند ابزاری که امروز در اختیار دشمنان ما وجود دارد اینترنت ماهواره فضاهای مجازی بلافاصله همه‌جا مخابره می‌شود. باید بتوانیم تبلیغات دشمن را ضعیف یا خنثی کنیم.

گزمه خاطرنشان کرد: در عرصه انتخابات هستیم باید محافظت و مراقبت کنیم اطلاعاتمان را بالا ببریم که مطالب اشتباه و حرف غلط به ما یاد ندهند. باید مراقب باشیم با ظاهر قرآنی مردم را گول نزنند. ملاک‌های کاندیدهای ریاست‌جمهوری باید ایمان و تقوا و مردم‌دار باشد به سخنرانی‌ها گوش کنید و ببینید چه کسانی در اطراف کاندیدها حضور دارند عملکردها را ببینید

خطیب نمازجمعه خاطرنشان نشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ایران را قوی می‌کند باید به کسی که اصلح باشد رأی داد و مشکلات سیاسی، فرهنگی و... را درک داخل داشته باشد. نگاهشان به درون باشد اعتماد به نیروهای داخل و ارتباط با کشورهای دیگر داشته باشد از کارشناسان داخلی بر نیروهای بومی استفاده کند. توان داخلی را قبول داشته باشد.

وی در خصوص کاندیدها گفت: در وعده‌هایشان صادق باشد و برای مملکت ما مفید باشد ما ایران قوی و قدرتمند می‌خواهیم که دشمنان از ملت ما بترسند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark