داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
تاجیک: مقابل عربستان «کیش» شدیم و جلوی سوریه «مات»!/ داوری روی نتیجه بازی تاثیرگذار نبود
کد مطلب: ۷۲۴۰۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
ستاره اسبق تیم ملی بسکتبال ایران گفت: ما باید با اشراف به شرایط خود و سختی تقابل با سوریه به میدان می‌رفتیم و این نگاه از موضع قدرت کار دست‌مان داد.
تاجیک: مقابل عربستان «کیش» شدیم و جلوی سوریه «مات»!/ داوری روی نتیجه بازی تاثیرگذار نبود

به گزارش اوشیدا؛ پویا تاجیک، ملی‌پوش سابق تیم ملی بسکتبال ایران و مربی فعلی این رشته در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا درباره نتایج ضعیف آسمان‌خراش‌های ایرانی در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا اظهار داشت: بچه‌ها به‌دلیل اپیدمی کرونا مدت زیادی از هم دور بودند اما در همین مدت تیم‌های بسکتبال عربستان و سوریه توانستند اردوها و دیدارهای تدراکاتی هرچند معدودی را برگزار کنند که این موضوع علت هماهنگی بیشتر آن‌ها بود.

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: ما خودمان را برای پیروزی مقابل سوریه آماده کرده بودیم اما پس از بازی مقابل عربستان ضعف‌های زیادی در تیم ما مشهود شد و یکی از مهم‌ترین آن‌ها، عدم آمادگی مناسب بازیکنان و ناهماهنگی تیم بود.

تاجیک در خصوص ابعاد فنی دیدار تیم ملی مقابل عربستان عنوان کرد: در بازی اول هم ما نتوانستیم سد دفاع عرب‌ها را در زون بشکنیم و بیشتر روی درخشش محمد جمشیدی و بهنام یخچالی و از روی امتیازهای بیرون زون توانستیم بازی را ببریم. روی برطرف کردن این ایرادات در تقابل با سوریه تاکید نشد تا ما این بازی را ببازیم.

ستاره سابق تیم ملی بسکتبال کشورمان گفت: بسکتبال سوریه همیشه به ما نزدیک بوده و بازی‌های خوبی را در برابر ما ارائه می‌داد که روز دوشنبه موفق شد تنها به‌دلیل ضعف تیم ما برنده بازی لقب بگیرد. اگر شرایط تمرینی و اردویی بچه‌های ما بهتر بود، قطعاً بازی مقابل سوریه را نمی‌باختیم.

وی همچنین افزود: این‌که تیم بسکتبال سوریه را دست کم بگیریم، اصلاً نگرش درستی نبود و البته که پس از این باخت هم دنیا به آخر نرسیده و مسیر قهرمانی فراز و نشیب‌های زیادی هم دارد. تیم ملی بسکتبال ایران کادرفنی خوبی دارد و با اضافه شدن ستاره‌های دیگر هم می‌تواند پنجره بعدی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

پویا تاجیک درباره اظهارات رامین شاهین‌طبع مبنی بر تاثیر داوری بر شکست آسمان‌خراش‌های ایرانی مقابل سوریه تصریح کرد: فیبا باید این‌گونه مسائل را در نظر بگیرد که در چنین بازی‌هایی 3 داور عرب‌زبان در زمین حاضر نشوند. البته که من معتقدم داوری دیدار با سوریه مشکلی نداشت اما بالاخره ایجاد روابط زبانی بین بازیکنان سوریه و داور تاثیرگذار بود.

ملی‌پوش اسبق ایرانی ادامه داد: عربستان ما را کیش کرد و سوریه مات. در نیمه اول تقابل با سوریه بسیار خوب بازی کردیم و من فکر می‌کردم که چه خوب است که ایرادات بازی با عربستان برطرف شده اما در نیمه دوم بازهم به همان حالت بد برگشتیم و مقهور سوریه شدیم.

تاجیک درباره این‌که سرمربی تیم ملی بسکتبال مدعی شده بود حضور یک بازیکن آمریکایی دلیل تفاوت بین ایران و سوری‌ها بود، بیان داشت: در هر تیمی بازیکن خارجی وجود دارد و من فکر می‌کنم تمام بازیکنان سوریه خوب بودند. یک بازیکن آن‌قدرها هم نمی‌تواند روی نتیجه یک بازی تاثیرگذار باشد. ما اگر ضعف‌های بازی با عربستان را مقابل سوریه برطرف می‌کردیم، پیروز می‌شدیم و این صحبت‌ها هم وجود نداشت.

وی در خصوص عدم به‌کارگیری مناسب سرمربی تیم ملی بسکتبال از ستاره‌های حاضر در اردوی قطر و تاثیر آن روی نتایج ضعیف تیم ملی تاکید کرد: فکر می‌کنم جمشیدی و یخچالی تایم خوبی را بازی کردند و اتفاقا براثر فول‌های یخچالی نتوانستیم عملکرد خوبی مقابل سوریه داشته باشیم. نیمه اول با سانترها خوب بازی کردیم اما نیمه دوم به حالت سردرگمی برگشتیم تا اصطلاحاً بازی نفس نکشد.

تاجیک نهایتاً گفت: استرس باعث شد که نتوانیم مقابل سوریه خوب بازی کنیم و هرچه زمان می‌گذشت، این فشار روی بچه‌ها بیشتر هم می‌شد. کادرفنی تیم ملی باید از نظر روحی-روانی روی ملی‌پوشان کار کند تا این موضوع برطرف شود. ما باید با اشراف به شرایط خود و سختی تقابل با سوریه به میدان می‌رفتیم و این نگاه از موضع قدرت کار دست‌مان داد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark