داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی
امتیاز مثبت 
۲
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:
فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مدعی‌العموم فعالیت‌های فرهنگی باشد
کد مطلب: ۷۴۶۴۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۴
آیت‌الله مصطفی گفت: دستگاه‌های مختلف در حوزه فرهنگ تاثیرگذار هستند و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این حوزه نقش مدعی‌العموم را بر عهده داشته باشد.
فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مدعی‌العموم فعالیت‌های فرهنگی باشد
به گزارش اوشیدا، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار مدیرکل و جمعی از معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با توجه به اهمیت فرهنگ و فعالیت های فرهنگی در جامعه بیان کرد: توجه به عرصه فرهنگ حائز اهمیت است زیرا بسیاری از آسیب‌های کنونی در جامعه ریشه فرهنگی دارد و اگر در این عرصه سرمایه‌گذاری شود امنیت پایدار نیز حاصل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در تمامی فعالیت‌های نظامی، امنیتی، اقتصادی و عمرانی باید پیوست فرهنگی بخشی از کار ما باشد افزود: دستگاه‌های مختلف در حوزه فرهنگ تاثیرگذار هستند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این حوزه نقش مدعی‌العموم را بر عهده داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: معیار سنجش فعالیت‌های فرهنگی با سایر عرصه‌ها متفاوت است و در فعالیت‌های فرهنگی طبق بیان مقام معظم رهبری معیار خروجی و میزان تاثیرگذاری کارهاست.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ مشکلات زیادی وجود دارد و باید موارد مهم مشخص، اولویت بندی و دنبال شود به گونه ای که قابل ارزیابی باشد گفت: باید فعالیت‌های مهم را مشخص، برنامه ریزی، تمرکز و اقدام کنیم که در این صورت خروجی کار ما مشخص خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: مدعی العموم بودن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای اقتضائاتی از جمله نگاه واسع، صعه صدر و تعامل درست با دستگاه‌های مختلف است و در غیر این صورت دیگران تن به همکاری نداده و دچار مشکل خواهید شد اما در فضای تعامل می‌توان مجموعه ها را به سمت کار فرهنگی تشویق کرد.

آیت الله محامی گفت: اگر بتوانید فکر و ذهن خود را با دیگر دستگاه‌ها همراه کنید اقدام مهمی است هر چند چنین کاری چندان قابل گزارش دهی نیست اما از اقدامات مهم محتوایی محسوب می‌شود.

وی اظهارکرد: این مسیر هموار نبوده و الگوهای مدون کمتری وجود دارد و به همین دلیل معمولا مورد غفلت قرار می‌گیرد.

همچنین در ابتدای این دیدار علی سرگزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ارائه برنامه‌های تدوین شده پرداخت و توسعه کمی، توجه به زیرساخت‌ها، افزایش نیروی انسانی و نگاه کیفی به فعالیت‌های فرهنگی را از مهمترین اولویت‌های کاری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد.

انتهای پیام/س
Share/Save/Bookmark