داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون هماهنگ‌کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
بسیج بازوی مهم و قدرتمند جمهوری اسلامی ایران است
کد مطلب: ۷۵۶۳۷
تاریخ انتشار:شنبه ۴ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۰
معاون هماهنگ‌کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: بسیج یکی از بازوهای مهم و قدرتمند جمهوری اسللامی ایران است که در همه عرصه‌ها ماموریت خطیر بر عهده داشته است.
بسیج بازوی مهم و قدرتمند جمهوری اسلامی ایران است
سردار عوض‌علی فقیری با تبریک هفته بسیج در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: بسیج مستضعفین حاصل دوراندیشی و بصیرت الهی معمار کبیر انقلاب اسلامی نسبت به آینده انقلاب اسلامی و حوادث و رخدادهای مسیر پرتلاطم انقلاب و آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی بود که مجموعه‌ای از زنان و مردان با تفکرات و باورهای ایمانی شجره طیبهای را ترسیم کرده‌اند که میوه‌های آن ایمان و تقواست که امروز پس از سال‌ها مجاهدت، ایستادگی، ایثار و ازخودگذشتگی به یکی از معجزات نهضت اسلامی تبدیل شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اصل حفظ نظام انقلاب اسلامی از سال ۵۸ در برابر نقشه‌های استکبار که می‌خواست از گسل‌های قومی و مذهبی، کودتاها و جنگ تحمیلی، مقابله با تهاجم فرهنگی، حفظ ارزش‌ها، هنجارها و نگرش‌ها، مردمی کردن امنیت، بصیرت و روشنگری بود.


سردار فقیری با بیان اینکه مهمترین شاخصه تفکر و فرهنگ بسیجی ولایت باوری و ولایت محوری است ادامه داد: عمل صالح و پرهیزگاری، ایثار و مقاومت، خودسازی و بصیرت، زمان‌شناس و موقعیت‌شناسی، اعتقاد به حکومت اسلامی، مردمی بودن، دارای سعه صدر و انتقادپذیر بودن، پاسدار هویت اسلامی و ایرانی در همه شئونات شخصی، سازمانی و اجتماعی از جمله مهمترین شاخصه‌های تفکر و فرهنگ بسیجی است.

وی مردمی بودن را از شاخصه‌های دیگر تفکر و فرهنگ بسیجی دانست و تاکید کرد : بسیج مردمی به عنوان نیروی حافظ امنیت پایدار ملی اهداف خود را به صورت کامل در حفظ انسجام و همبستگی در جامعه، ایجاد هنجارهای مشترک، ارتباط با محرومین، اعتماد به مردم، پرهیز از خودمحوری، گرایش به جمع‌گرایی و دستیابی انطباق یا سازگاری جامعه با تغییر شرایط جدید اجرا می‌کند که همه عوامل به طور پیوسته به کار گرفته شوند تا ارزش‌های اساسی مورد هجوم واقع نشوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بسیج و بسیجی از نشانه‌های پویایی، انقلابی‌گری و ولایت‌مداری آحاد ملت ایران و مصداق تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در صحنه بین‌الملل و الگویی بارز و شاخص برای کشورهای آزادی‌خواه و مسلمان است که نمایشگر رویش‌های نوین انقلاب و وفاداری به آرمان‌ها و ارزش‌های نظام به شمار رفته و پرچم دفاع از مظلومین و ستمدیدگان جهان و بصیرت و هوشمندی برای فتنه‌ها را مخلصانه و متعهدانه برافراشته است.

وی بسیج را یکی از بازوهای مهم و قدرتمند جمهوری اسلامی نامید و عنوان کرد: بسیج نیرومند و مقتدر متشکل از نیروهای همیشه در صحنه و بیداری ایران اسلامی در هر دو عرصه جنگ نرم و سخت، ماموریت خطیر و ارزشمندی را برعهده داشته و دارند و نقشه‌های استکباری عوامل آن را خنثی و نقشه آنان را نقش بر آب کردند و حق دارند که که به این تشکل و تفکر هجمه وارد کند و درصدد تخریب آن در نزد جهانیان باشد.

وی ملاک بسیجی بودن را داشتن نگاه، رفتار و تفکر بسیجی عنوان کرد و تاکید کرد: هر کس تفکر و اندیشه بسیجی را در خود داشته باشد، بسیجی است.

سردار فقیری با اشاره به بسیج به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری به مهمترین کارکردهای بسیج در سند اعتلای ده ساله بسیج اشاره کرد و گفت: متناسب با تغییرات تهدیدات و با تصویب سند اعتلای ده ساله بسیج که می‌توان گفت دستورالعمل بیانیه گام دوم دربسیج است کارکردهای آن تغییر کرده و کادرسازی انقلابی، بازدارندگی نظامی، بسیج بازوی صدور انقلاب، امنیت پایدار برپایه تواننندیهای بومی، هم افزایی باارکان نظام در خدمت محرومین و مستغعفین، نقش بسیج در مواجهه باجنگ ترکیبی دشمن از مهمترین کارکردهای بسیج در سند اعتلای ده ساله است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark