داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارشی از ضربه مهلک پدیده اقتصاد زیرزمینی یا سیاه بر اقتصاد کشور،
قاچاق حربه استکبار جهانی در مقابل تولیدات ملی / بازارچه های مرزی بستری مناسب برای توسعه و اشتغال است
کد مطلب: ۳۹۸۱۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۹
تهاجم نظامي، تهاجم فرهنگي، قاچاق، تحريم و تحديد از جمله مواردي هستند که در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامي از سوي کشورهاي استکباري بر ايران تحميل شده اند.
قاچاق حربه استکبار جهانی در مقابل تولیدات ملی / بازارچه های مرزی بستری مناسب برای توسعه و اشتغال است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: بيش از سه دهه از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران مي گذرد. انقلابي که با سايه رهنمودهاي رهبر کبير انقلاب امام خميني(ره)و رشادتهاي ملت اسلامي توانست در مدت زمان کوتاهي وابستگي خود به کشورهاي استعماري و استکبار جهاني را قطع کرده و روز به روز پله هاي ترقي در حوزه هاي مختلف را پشت سر بگذارد و به کشوري تاثيرگذار در منطقه و صحنه هاي بين المللي مبدل گردد.
البته جمهوري اسلامي ايران در دستيابي بدين جايگاه والا، کارشکني هاي گوناگوني را خنثي کرده و با سربلندي از توطئه هاي دشمنان گذر کرده است.
پس از پيروزي انقلاب اسلامي و برهم خوردن معادلات استکبار جهاني، جمهوري اسلامي ايران همواره در معرض جنگ ها، تحديدها و توطئه هاي دشمنان بوده است. تهاجم نظامي، تهاجم فرهنگي، قاچاق، تحريم و تحديد از جمله مواردي هستند که در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامي از سوي کشورهاي استکباري بر ايران تحميل شده اند.

آري استکبار جهاني که پس از تحميل ۸ سال جنگ بر عليه جمهوري اسلامي ايران نتوانسته بود به اهداف شوم خود نائل آيد و دچار ياس و سردرگمي شده بود اينبار نقشه هايي چون تحديد، تحريم و فشارهاي سياسي، اقتصادي و … را در سر پروراند و در دستور کار خود و مزدورانش قرار داد تا شايد از اين راه بتواند ايران را دچار مشکل سازد و زمينه را براي وابستگي مجدد اين کشور استراتژيک فراهم نمايد.

موضوعي که دشمنان نظام مقدس اسلامي ايران هم اکنون نيز براي آن سرمايه گذاري هاي فراواني کرده اند.
تحديد و انواع فشارهاي اقتصادي، سياسي، اجتماعي حربه استکبار جهاني بر عليه جمهوري اسلامي ايران مي باشد که در سالهاي اخير مانورهاي زيادي در عملياتي نمودن آنها انجام داده اند و يکي از راه هاي عملي شدن اين نقشه پليد ورود کالاهاي قاچاق به کشور است.


در شرايطي که سرتاسر جهان با مشکلات اقتصادي و بحران هاي گوناگوني مواجه مي باشد بر کسي پوشيده نيست که امروز اقتدار يک کشور بر پايه توانايي اقتصادي آن کشور رقم مي خورد و افزايش توليدات ملي پايه و اساس استقلال هر ملتي را تشکيل مي دهد و در همين راستا با توجه به منويات مقام معظم رهبري، مسئولان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و صاحبان فکر و سرمايه بايد بيش از پيش رونق بازار توليدات ملي را در دستور کار خود قرار دهند.

بکارگيري راهکارهايي اجرايي در افزايش توليدات داخل و بهبود کيفيت آنها، حمايت از توليد کنندگان و سرمايه گذاران در توسعه فعاليتهاي توليدي در کشور و کاهش قيمت کالا ها، ايجاد بستر لازم براي حضور توليدات ملي در بازارهاي جهاني و رقابت با کالاهاي خارجي و اقدامات تشويقي مورد نياز از اهم مواردي است که مي تواند موجبات رشد و رونق اقتصادي کشور را فراهم آورده و علاوه بر کاهش وابستگي به کشورهاي بيگانه زمينه را براي حضور توليدات ايراني در بازار هاي فرا منطقه اي ايجاد نمايد.

البته در اين زمينه نبايد از نقش سازمان هاي اطلاع رساني و بهره مندي از شگردهاي تبليغاتي مناسب در جهت ترغيب عموم مردم به استفاده از کالاهاي توليد داخل غافل شد چراکه فرهنگ سازي جهت تغيير ذائقه مردم در استفاده از کالاهاي قاچاق، غير استاندارد و ارزان ديگر کشورها به کالاهاي ملي مي تواند بسيار موثر واقع گردد که اين تغيير ذائقه سبب مي شود بازار کار داخلي رونق يافته ،اشتغال بيشتري نسبت به گذشته در حوزه هاي مختلف ايجاد شده و روز به روز گرايش به قاچاق کاهش يابد.
سید باقر حسینی رئیس فراکسیون مناطق مرزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه بازارچه های مرزی، ظرفیت قابل توجهی وجود دارد و می توان با استفاده از ظرفیت این بازارچه ها، روند مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه را تسهیل و نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری داشت.

وی بیان کرد: هر اندازه این بازارچه ها بیشتر رونق یابند، به همان اندازه بسترهای مناسب برای توسعه، اشتغال و نابودی باندهای قاچاق فراهم می شود.

رئیس فراکسیون مناطق مرزی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید اجازه دهیم در استانی نظیر سیستان و بلوچستان با سرمایه های عظیم در حوزه های مختلف، پدیده قاچاق ایجاد شده و رشد یابد.

حسینی تصریح کرد: راه اندازی بازارچه های مرزی و مناطق ویژه اقتصادی نیز به نوبه خود ضرورتی اجتناب ناپذیر بوده و جلوی بیکاری و یا اشتغال جوانان در شغل های کاذب را می گیرد.

وی با بیان انسداد نوار مرزی در سیستان گفت: به همین دلیل سودجویان برای قاچاق کالا تلاش می کنند از راههای غیرقانونی استفاده کنند که با فرهنگ سازی در مناطق مرزی می توان از این امر نیز جلوگیری کرد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark