داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
نام نویسی بیش از ۹۰۰ متقاضی ساخت مسکن در طرح خودمالکین سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۴۶۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
ابوالفضل مهدیار از درخواست خود مالکین استان برای ساخت بیش از ۹۰۰ واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.
نام نویسی بیش از ۹۰۰ متقاضی ساخت مسکن در طرح خودمالکین سیستان و بلوچستان
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، ابوالفضل مهدیار، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان بیان کرد: افرادی که در همه شهرهای سیستان و بلوچستان دارای زمین بوده و برای آن پروانه ساختمان گرفته اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه saman.mrud.ir و ثبت نام در آن از تسهیلات تعیین شده در طرح نهضت ملی مسکن شهر زاهدان ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۳۰۰ میلیون تومان بهره مند شوند.

وی افزود : در این طرح خودمالکان برای دریافت تسهیلات ساخت نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچ‌ گونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی و دولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نیست و در صورت درخواست متقاضی پرداخت اقساط پلکانی نیز می‌شود.

مهدیار ادامه داد: افرادی که به صورت حرفه‌ای اقدام به ساخت و سازمی کنند، کسانی که به صورت شخصی می‌سازند، یا کسانی که طرح شان نیمه‌کاره مانده و نیاز به منابع مالی برای تکمیل آن دارند می‌توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن در استان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بانک عامل تسهیلات این طرح در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت طرح به حساب واریز می کند، گفت: پرداخت تسهیلات به شکل مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت فیزیکی بدین نحو است که در مرحله پی‌کنی ۱۰ درصد کل تسهیلات، در مرحله اسکلت و سقف ۴۰ درصد، در مرحله سفت‌کاری ۲۵ درصد و در مرحله نازک‌کاری نیز ۲۵ درصد کل تسهیلات به سازندگان پرداخت می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین تسهیلات جدید ساخت مسکن متقاضیان خودمالک با ثبت در سامانه نهضت ملی و معرفی به بانک قابل پرداخت است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark