داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه موقت زابل:
مهارتورم و افزایش تولید باکیفیت باعث بهترشدن سفره مردم می‌شود
کد مطلب: ۷۵۰۹۷
تاریخ انتشار:جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۳
امام جمعه موقت زابل گفت: زمانی که مسئولان و صاحبان کارخانه‌های تولید، به وظیفه قانونی خود در مسیر تولیدباکیفیت خدمت کنند سفره مردم هم بهتر می‌شود.
مهارتورم و افزایش تولید باکیفیت باعث بهترشدن سفره مردم می‌شود
به گزارش اوشیدا، حجت‌الاسلام محمودوحیدی‌راد امام جمعه موقت شهرستان زابل در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بعد از سفارش به تقوای الهی و تبریک حلول ماه مبارک رمضان و عیدنوروز بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که کشور درگیر آن است هر ساله مقام معظم رهبری، در هرسال شعاری انتخاب نموده تا مسئولین تلاش بیشتری داشته باشند.

وی افزود: با توجه به مشکلات کشور و تورم افسارگسیخته، امسال از طرف مقام معظم رهبری مزین به نام مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده است چرا که زمانی تورم مهار شود و تولید هم زیاد افزایش یابد آن زمان سفره مردم گسترده تر می‌ شود.

حجت‌الاسلام وحیدی‌راد تصریح کرد: اما زمانی این شعار می‌تواند جامه عمل بپوشاند که کسانی که صاحب کارخانه و تولیدات هستند در این مسیر تولید درحال خدمت هستند تلاش‌شان بر این باشد که هم تولید باکیفیت و هم افزایش تولید داشته باشند و مردم را با کیفی تولید کردن جذب کنند و تولیدکنندگان وظیفه ذاتی خود را به نحواحسن انجام دهند.

خطیب نمازجمعه زابل خاطرنشان کرد: مردم تا جایی می‌توانند و جنس موردنظرشان در بازار ایرانی وجود دارد سعی کنند از تولید داخلی استفاده کنند و تاکید اول بر کیفی بودن جنس داخلی از طرف تولیدکنندگان است و فروشندگان محترم هم نسبت به افزایش درصد فروش‌شان دقت کنند و بیشتر از درصدی که حقشان است از مردم بیشتر نگیرند و اموال و زندگی‌شان را به حرام آلوده نکنند تا برکت در اموال و زندگی‌شان از دست ندهند.

وی تاکید کرد: مسئولان نیز باید به وظیفه قانونی و ذاتی خویش عمل کنند وگرنه مردم به در روز قیامت به دلیل آنچه مسئولین به وظیه‌شان عمل نکردند یقه‌شان را خواهند گرفت و باید به خاطر عمل نکردن به وظیفه باید در برابر شهدای عزیز پاسخگو باشند.

امام جمعه موقت زابل ادامه داد: وقتی تورم افزایش پیدا کند تورم مهار خواهد شد و شعار و فرموده مقام معظم رهبری که نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتر دارد و این یکی از وظایف صدا و سیمای کشور است.

وی افزود: متاسفانه امروزه می‌بینیم وضعیت پوشش در جامعه مناسب نیست و تغییر کرده و این مورد را در شهرستان زابل و منطقه سیستان هم این روزها شاهد هستیم آن هم در سیستانی که صبغه مذهبی و ولایتمداری و تاریخی دارد و باید در این خصوص از مسئولین درخواست و مطالبه کرد چرا که خون هزاران شهید برای حفظ حجاب و چادر ریخته شده است.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark