داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار هیرمند:
نانوایی های متخلف با کسر سهمیه نقره داغ شدند/ ضرورت استفاده از کارت خوان در خبازی ها
کد مطلب: ۷۴۴۳۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۲
میثم برازنده گفت: با توجه به بازدید های مستمر از نانوایی های سطح شهرستان هیرمند کیفیت پخت نان افزایش یافته اما ضرورت دارد تا نسبت به استفاده از کارتخوان هوشمند فرهنگ سازی شود.
نانوایی های متخلف با کسر سهمیه نقره داغ شدند/ ضرورت استفاده از کارت خوان در خبازی ها
میثم برازنده فرماندارشهرستان هیرمند در گفتگو با خبرنگار اوشیدا در خصوص موضوع نظارت بر نانوایی ها بیان کرد: از زمانی که نظارت بر نانوایی ها تشدید شده است، تغییراتی در حوزه نانوایی ها ایجاد گردیده است .
رییس شورای آرد و نان شهرستان هیرمند افزود : از زمان انتصاب تا کنون و در راستای مطالبات مردمی برای ساماندهی به وضعیت خبازی ها، بالغ بر چهار جلسه شورای آرد و نان برگزار و تصمیمات مهمی در حوزه آرد و نان شهرستان اتخاذ گردیده است .

برازنده ادامه داد: پس از بازرسی های متعددی که صورت گرفت و مصوباتی که ما در کارگروه آرد و نان داشتیم علی القاعده کیفیت نان در سطح شهرستان بهتر و رضایت مندی مردم نسبت به این موضوع وجود دارد.
برازنده افزود: یکی از دغدغه های موجود در شهرستان بعضا صف های طولانی نانوایی ها بود که با امعان نظر به اینکه جمعیت غالب شهرستان هیرمند، جمعیت روستایی می باشد این افراد برای تهیه نان از روستا وارد شهر می شوند و به همین دلیل صف های طولانی ایجاد که این موضوع باعث مشکلاتی گردیده بود .

سرپرست فرمانداری هیرمند گفت : با توجه به بازدیدهای روزانه و نظارت جدی بر پخت خبازی ها و رصد در سطح شهرستان، اول بر کیفیت و بعد کمیت نان نظارت کامل وجود دارد و همین امر در کیفیت ارتقا پخت نان تاثیر بسزایی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: برای نظارت بر نانوایی های سطح منطقه اکیپی از نمایندگان کارگروه شورای آرد و نان حضور پیدا نموده و بر کمیت و کیفیت پخت و توزیع نان و همچنین مباحث بهداشتی نظارت خواهند کرد و این امر باعث جلوگیری و سودجویی برخی افراد در حوزه آرد ونان شهرستان شده است .

رییس شورای آرد و نان شهرستان در ادامه افزود : تا کنون با بازدیدهای مستمر ، برخورد لازم با بسیاری از نانوایی‌های متخلف صورت گرفته و در راستای تصمیمات اعضای شورا به منظور بازدارندگی (سهمیه آرد و سوخت ) آنها کسر شده است و در برخی مواقع به دلیل عدم توجه به اخطارهای تیم بازرسی و ادامه روند تخلفات قبلی برخی خبازی ها مدتی را پلمپ گردیده است .

فرماندار هیرمند تصریح کرد: برخی از خبازی ها تنها با هدف فروش آرد در بازار آزاد و قاچاق فراوارده های سوختی وارد این چرخه شده‌اند که با اجرای بازرسی ها و طرح هدفمند سازی یارانه ها در حوزه آرد و نان قطعا جلوی اینگونه تخلفات گرفته خواهد شد.

میثم برازنده بیان کرد : از اول تیرماه در راستای اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها و با هدف شفاف‌سازی خرید نان از منظر نوع آرد، میزان مصرف و کنترل قیمت، دستگاه کارتخوان هوشمند و مشترک به‌صورت هماهنگ توسط بانک سپه که سامانه فروش آرد را در اختیار دارد در نانوایی‌های شهرستان نصب شده است.
رییس شورای آرد و نان شهرستان در ادامه افزود:نکته ای که در خصوص بحث هدف مندی یارانه ها و دستگاه های هوشمند وجود دارد دارد آن است که متاسفانه استقبال خوبی از طرف مردم در سطح شهرستان از این طرح نگردیده و با عنایت به بافت جمعیتی روستایی ، همچنان مردم از پول نقد جهت تهیه نان استفاده می نمایند که می بایست با همکاری اتحادیه خبازان در آگاه سازی مردم و همچنین نظارت دقیق در روند اجرای طرح این فرایند اصلاح گردد.

وی هدف ما از اقدامات صورت گرفته را رضایت مندی مردم دانست و گفت: این امر صورت نخواهد پذیرفت مگر اینکه طرح هدفمندی یارانه ها در حوزه آرد و نان به نحو مطلوب در شهرستان اجرا شده و شهروندان از کارت های هوشمند موجود در خبازی ها استفاده نمایند، چرا که بر اساس همین تراکنش های کارتی، سهمیه آرد توزیع می گردد و قطعا کیفیت نان باعث افزایش تراکنش های کارتی شده که این خود نشان از رضایتمندی مردم از فعالیت خبازی می باشد.

سرپرست فرمانداری هیرمند با توجه به عدم استقبال بخشی از مردم از کارت های هوشمند گفت: با عنایت به بافت جمعیتی شهرستان ، از رسانه ها ، فعالین فضای مجازی ؛ امامان جمعه و جماعات ، اعضای شوراهای شهر و روستا ، معتمدین و متنفذین و سایر عزیزان صاحب تریبون و قلم انتظار داریم در خصوص طرح هدفمندی یارانه ها در حوزه آرد و نان برای مردم آگاه سازی نموده و مردم را در راستای استفاده از دستگاه های هوشمند در خبازی ها و تاثیر آن در فرایند کیفیت نان و توزیع آرد آگاه نمایند .

برازنده افزود: فرهنگ سازی برای استفاده از دستگاه های هوشمند در خبازی ها می بایست به صورت جدی در دستور کار بوده و انتظار میرود مردم شهر و روستا نیز در این مسیر مسولین را همراهی نمایند.

برازنده تاکید کرد : با توجه به شروع طرح هوشمندسازی ، مردم در خبازی ها از ظرفیت دستگاه کارت خوان استفاده و دیگر پول نقد به نانوایی ها پرداخت نکنند تا بتوان با همراهی این طرح را به نحو مطلوب در شهرستان اجرا نمود .
رییس شورای آرد و نان شهرستان در ادامه افزود : خبازی ها مکلف هستند ضمن آگاه سازی مردم در خصوص طرح ، از دریافت پول نقد خودداری نموده تا روند اجرای طرح بر مدار درست خود پیش رود .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark