داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرستان هامون:
مردم انقلاب اسلامی را به ثمر نشاندند
کد مطلب: ۷۵۹۷۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۷
خطیب نمازجمعه شهرستان هامون گفت: مردم انقلاب اسلامی را به ثمر نشاندند با جان‌ودل و با حضور در صحنه، آن را حفظ می‌کنند.
مردم انقلاب اسلامی را به ثمر نشاندند
به گزارش خبری پایگاه اوشیدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم گزمه ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: پاسداری متعلق به قشر و لباس خاصی نیست به هر کسی که از حریم اسلام و ولایت دفاع کند پاسدار می‌گویند. مسائل جهان اسلام امروز، واقعاً خاص و ویژه است هم در مورد فلسطین و هم مسئله جنگ با رژیم صهیونیستی، صهیونیست‌ها این روزها ازیک‌طرف خواهان صلح و سازش هستند و به‌ظاهر پیغام می‌دهند و از طرف دیگر با زبان تهدید، حمله به مناطق دیگر فلسطین را در سر می‌پرورانند.

وی ادامه داد: ترورهای اخیر در عراق، سوریه و لبنان به‌صورت هدفمند توسط رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا صورت گرفت. این دو رژیم هر جا که در میدان و در حوزهٔ نبرد مستقیم نظامی کم می‌آورند، اقدام به ترور فرماندهان، نخبگان و افراد صاحب‌نفوذ در جبهه مقاومت می‌کنند.

وی تأکید کرد: این عملیات امنیتی نتیجه استیصال دشمن در میدان نظامی مستقیم است و جبهه مقاومت باید دقت کند. پیروزی در جنگ اخیر، متعلق به جبههٔ فلسطین است. البته تا وقتی که رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا در منطقه باشند این جنایت‌ها هم وجود دارد.
گزمه در ادامه افزود: اشک‌تمساحی که بایدن در صحبت‌هایش می‌ریزند و اعتراف می‌کند که اسرائیل زیاده‌روی کرده است بی‌فایده است. در جنگ غزه انسان‌های بی‌گناه زیادی کشته شدند. انسان‌های بی دفاعی در معرض گرسنگی و تشنگی هستند و به انواع بیماری‌ها مبتلا شدند.

وی افزود: سردمداران آمریکا بهترین تجهیزات را در اختیار رژیم جعلی قرار می‌دهند. این یک بام و دو هوای جبههٔ استکبار است؛ در عراق ازیک‌طرف می‌گویند ما می‌خواهیم مذاکره کنیم، فعلاً کاری نداریم و طور دیگری به رژیم صهیونیستی پاسخ می‌دهیم اما؛ از طرف دیگر فرماندهان جبهه مقاومت را ترور می‌کنند و اعلام می‌کنند ما با دولت عراق مشکل نداریم مردم عراق و مدافعان آنها را ترور می‌کنند.

خطیب نمازجمعه شهرستان هامون افزود: این‌ها همه به دلیل زمان و فرصت خریدن دشمن است که باید هوشیار باشیم. اما نسبت به شکسته‌شدن حکومت‌نظامی پهلوی به فرمان امام راحل با اندکی تأمل، می‌بینیم راه طی شده انقلاب راه پر افتخاری است. ما چه دورانی را با افتخار گذراندیم.

گزمه افزود: طبیعتاً روبه‌جلو حرکت‌کردن هم راحت نیست. باید هوشیار باشیم. زلزلهٔ انقلاب فرعون‌های در بستر خفته را بیدار کرد. این قدرت عظیم ایمان مردم و امام بود که توانست این انقلاب و معجزهٔ بزرگ قرن شکل بگیرد.

گزمه خاطرنشان کرد: این انقلاب، پرشکوه‌ترین ملت را دارد. اگر حضرت روح‌الله با آن نفس پاک خودش، دل مردم را همراه نمی‌کرد و مردم به میدان نمی‌آمدند این انقلاب شکل نمی‌گرفت. امام دل‌ها را تسخیر کرد قلب‌ها را همراه خودش کرد و توانست این انقلاب را به ثمر بنشاند.

خطیب نمازجمعه ادامه داد: امام فرمودند تمام چیزهایی که بعد از انقلاب حاصل شد به‌خاطر این بود که ملت، انقلاب را از خودش می‌دانست نه یک انقلابی که به دست شرق واقع شده باشد یا به دست غرب یا به دست به حزب خاص یا گروه خاصی، اگر این انقلاب توسط شرق یا غرب بود یا حزب و گروه خاصی، ادامه پیدا نمی‌کرد و به ثمر نمی‌نشست.

وی افزود: خود مردم این انقلاب را به ثمر نشاندند این‌گونه با جان‌ودل و با حضور در صحنه، آن را حفظ می‌کنند. مردم لشکر الهی‌اند؛ جنود الرحمان هستند؛ ما دو موضوع را باید نسبت به انقلاب موردتوجه قرار دهیم یکی ضرورت حضور مردم در صحنه‌های انقلاب و انتخابات و دیگری هوشیاری در زمان فتنه‌ها و عبرت‌گرفتن از سرنوشت حکومت علوی.

وی ادامه داد: اگر مردم در صحنهٔ سیاست و اجتماع دینی حاضر نشوند و بگویند به ما ربطی ندارد و مشکل و گرفتاری داریم، گرانی است، بی‌آبی است، حضور پیدا نکنند و نسبت به سرنوشت نظام جامعه بی‌تفاوت باشد یا با پندار جدایی سیاست از دین یا رفاه‌طلبی یا به هر بهانه وارد صحنه نشوند، نظام سرنگون خواهد شد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark