داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
خدمت بی منت به مردم:
افسران جنگ اقتصادی در میدان مبارزه با دشمن/ چرخش چرخ تولید داخلی با تکاپوی بسیجیان در شیفت ایثار
کد مطلب: ۷۴۳۴۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۶
جامعه کارگری در دوران انقلاب اسلامی بارها در جبهه تولید و جهاد ثابت کرده اند که حیات یک ملت مرهون کار و کارگری است.
افسران جنگ اقتصادی در میدان مبارزه با دشمن/ چرخش چرخ تولید داخلی با تکاپوی بسیجیان در شیفت ایثار
به گزارش اوشیدا، پای ثابت تمام موفقیت‌های انقلاب اسلامی بوده و هستند، کارگرانی که هرجا قیام و جمعی بود برای انتقال پیام امام راحل، در میدان حاضر می شدند.

پا به پای سایر رزمنده ها قدم در راه پیشرفت کشور گذاشتند، پس از انقلاب کارگرانی چون شهید برونسی جنگ را اداره کردند، و در دوره سازندگی پس از جنگ باز هم بار اصلی روی دوش جامعه کارگری واگذار شد.

عنصر کار و کارگر چنان مهم است که امام راحل کار را از جنس نور ارزیابی و کارگران را عامل آبادی معرفی کردند‌.

در دوره معاصر نیز در بحث اقتصاد مقاومتی، این قشر زحمتکش در مقابل فشار تحریم‌ها مقاومت کردند و در سنگری که از خاکریزها به پشت دستگاه های تولیدی رفته، ثابت کردند که در گذرگاه های سخت همچنان با قوت پای انقلاب و کشور ایستاده اند و نمی گذارند دشمنان نظام با تحریم های بسی ناجوانمردانه منجر به تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی شان شوند.

در تقویم کشورمان یازدهم اردیبهشت ماه با نام روز جهانی کار و کارگر نامگذاری شده است، در حقیقت چنین روزی نماد ایثار، تلاش و خودباوری کارگران و تلاشگرانی است که با کوشش و همت شبانه روزی در صدد به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد و موتور محرکه توان داخلی و بومی و همچنین سربلندی و سرافرازی میهن اسلامی هستند.

ایثار کارگران بسیجی در شیفت ایثار

ابوالقاسم یوسفی یکی از کارگران حاضر در شیفت ایثار در گفت وگو با خبرنگار عصر هامون با بیان اینکه هدف دشمن خاموشی چراغ کارخانجات و واحدهای تولیدی ایران برای نیل به اهداف شومشان است، گفت: به صورت داوطلبانه اقدام به اضافه کاری تحت عنوان "شیفت ایثار" کرده ایم تا از این طریق دو ساعت از فعالیت و دستمزد کاری خود را برای نیازمندان اختصاص دهیم.

وی افزود: در این ساعات بدون هیچ گونه دستمزدی در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی گام برمی داریم.

این کارگر اضافه کرد: همان گونه که در جوانان زیادی در زمان جنگ در عرصه های مختلف ورود پیدا کردند و انقلاب را به وجود آوردند، ما هم امروز سنگرهای نبرد که کارخانه ها و واحدهای تولیدی هستند را ترک نخواهیم کرد و به پیشرفت اقتصاد کشور کمک می کنیم.

چرخش چرخ تولید داخل با تلاش بسیجیان

محمد قورزایی،مدیر سازمان بسیح کارگری و کارخانجات سپاه سلمان در گفت گو با خبرنگار ما بیان کرد: در راستای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده از کرونا، شماری از کارگران در شهرستان های استان مشغول به اضافه کار در واحدهای صنعتی و کارخانجات شده و بخشی از درآمد خود را به این امر خداپسندانه اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح شیفت ایثار یکی از برنامه‌های مهم بسیج کارگری است، افزود: کارگران در این طرح یک شیفت کاری را بدون دریافت دستمزد به خدمت فعالیت کرده و درآمد حاصل از آن را به افراد نیازمند اختصاص می دهند.

این مسئول ادامه داد: امسال همزمان به هفته کارگر این قشر زحمتکش با تفکر انقلابی و روحیه جهادی خود برای کمک به آسیب دیدگان و نیازمندان اقدام به اجرای ۶۸۰ نفر ساعت کار اضافی کردند تا مرهمی بر زخم محرومان باشند.

وی تصریح کرد: این میزان نفر ساعت در شهرستان های زاهدان، چابهار، زابل، ایرانشهر و خاش برگزار و واحدهای تولیدی سطح استان مشغول به ارائه خدمت بی منت به همنوعان خود شدند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark