داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
معادلات و پیام راهبردی سخنرانی سیدمقاومت
کد مطلب: ۷۵۵۸۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۱
سخنان روز جمعه سید حسن نصرالله در ده بُعد قابل بررسی است که این پیام راهبردی و معادلات اساسی سخنرانی سیدمقاومت بود.
معادلات و پیام راهبردی سخنرانی سیدمقاومت
حجت‌الاسلام والمسلمین محسن سنجری مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: بعد از انتظار قابل‌توجهی که مردم دنیا برای سخنرانی سیدحسن نصرالله داشتند بالاخره ایشان روز جمعه سخنان مهم و راهبردی را مطرح کردند به‌نظر می‌آیدچندین نکته مهم در صحبت‌های ایشان می‌تواند مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد.

برخلاف جو رسانه‌ای که دوست ودشمن چند روز در فضای مجازی وروانی جامعه ایجاد کرده بود او فکورانه،شجانه ومدبرانه سخنرانی خود را شروع و به اتمام رسانید یکی از این نکات این بود که آمریکا شریک جنایت اخیر رژیم‌صهیونیستی در غزه بود این مساله‌ای است که مورد تاکید بسیاری از ناظران نبرد غزه درطول ۲۵ روز گذشته بوده است.

فلسطین را به حق صاحب این شکست بزرگ برای اسرائیل خطاب کرد همانگونه که امام خامنه‌ای فرمودند عملیات طوفان‌الاقصی را خود نیروهای مقاومت فلسطین طراحی واجرا کردند، در واقع این یعنی خودباوری فلسطین است.

غزه را پیروز نبرد دانست ومجدد از سست بودن تشکیلات رژیم صهیونیستی با تمثیل سست‌تر از لانه عنکبوت نام برد وبرچسب زوال وشکنندگی بدتر از گذشته را به آنان چسپاند.

ایران را در عین حالی که طرفدار مقاومت اسلامی است اما در روش جاری آنان دخالت نمی‌کند واین مقاومت اسلامی است که روز به روز قوی‌تر وتحرک دارتر می‌شود در واقع منظور سید حسن نصرالله این بود که اگر به عنوان مثال صهیونیست‌ها بخواهند در تجاوزات خود علیه سوریه نیروهای ایرانی را مورد هدف قرار دهند باید در مرحله جدید پاسخ خود را از ایران در عمق فلسطین اشغالی دریافت کنند و همچنین حزب الله نیز به هرگونه حماقت اسرائیل پاسخ مستقیم خواهد داد.

نکته بعدی مربوط به تهدید رژیم‌صهیونیستی و حامیان او توسط دبیرکل حزب‌الله لبنان بود، مبنی‌بر اینکه اگر آنها جغرافیایی جنگ را گسترش دهند حزب‌الله بدون هیچ وحشتی از ناوهای آمریکایی حاضر در منطقه آمادگی کامل برای مبارزه دارد. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد همراهی جبهه‌های دیگر محور مقاومت مثل عراق و یمن است که ایشان با تشکر از آنها هماهنگی بین ارکان محور مقاومت را کاملا نشان دادندازحمایت بی‌دریغ حزب‌الله از فلسطین وسایر کشورهای اسلامی سخن گفت وهشدار داد در صورت تعدی حتماً پاسخ پشیمان کننده ای خواهند دید.

طوفان الاقصی را بی‌نقص،به موقع وشجاعانه خطاب وبه روح شهدا درود فرستاد وآنها را زنده دانست مبنی‌بر اینکه عملیات طوفان‌الاقصی توانسته از همه عملیات‌های گذشته عبور کند و در جایگاه اول قرار بگیرد .

آمریکا را مسوول مستقیم جنایت اسرائیل در غزه دانست واسرائیل را ابزار او خطاب کرد با این تعبیر ایشان خواستند متهمان غزه که در راس متهمان آمریکا به عنوان ردیف اول فراموش نشود.

مقاومت را با این عملیات دارای تولدی نو با راهبردهای هم افزایی خطاب کرد که از عراق تا سوریه ویمن ولبنان باهم برای مبارزه با صهیونیست‌ها وجمع کردن تکفیر و حزب‌الله را پشتوانه قوی برای مقاومت اسلامی دانست وتاکید بر کمک به مظلومان تا محو کامل اسراییل خطاب کردند.
با این سبک وسیاق در جهت تعیین روز سخنرانی وساعت آن وتیزرهای مربوط به سخنرانی خواستند جهان را متوجه غزه وفلسطین کنند که چقدر مظلومانه در حال بمباران وشهادت هزاران کودک وزن ومرد قرار دارد.

به‌نظر می‌آید این صحبت‌های سیدحسن نصرالله پاسخی به اقدام رژیم در به شهادت رساندن دو نفر شهروند غیرنظامی و غیرمرتبط به حزب‌الله بوده است. این صحبت‌ها نشان‌دهنده این بود که حزب‌الله حامی جان و مال منافع ملی مردم لبنان است.

ایشان اعلام کردند که اگر مردم غیرنظامی لبنان آسیب ببینند یا به شهادت برسند حزب‌الله نیز این امکان را دارد که غیرنظامیان را در داخل سرزمین‌های اشغالی به همان میزان مورد هدف قرار دهد. این معادله‌ای است که مطابق آن اگر رژیم غیرنظامیان را هدف قرار دهد در مقابل حزب‌الله تقاص آن را خواهد گرفت.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark