داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
تکلیف سرمربی هشت تیم مشخص شد/ استقلال جزو بلاتکلیف‌هاست!
کد مطلب: ۲۶۷۰۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۷
اوشیدا: فصل بعدی مسابقات لیگ برتر فوتبال کمتر از سه ماه دیگر شروع می‌شود ولی در سالی که توجه همه به جام جهانی و عملکرد تیم ملی در برزیل معطوف خواهد بود، فقط تکلیف هشت تیم برای انتخاب سرمربی مشخص شده است. در این شرایط نیمکت نیمی از تیم‌ها معلق بوده یا انتخاب سرمربیان آن قطعی نشده است.
تکلیف سرمربی هشت تیم مشخص شد/ استقلال جزو بلاتکلیف‌هاست!
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: در حالی که چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال از روز نهم مرداد ۱۳۹۳ شروع می‌شود، تکاپوی تیم‌های مختلف برای انتخاب سرمربی جدید و یا تمدید سرمربی قبلی ادامه دارد. در این میان فقط تکلیف نیمکت هشت تیم مشخص شده و سایر تیم‌ها همچنان به دنبال رایزنی با گزینه‌های مورد نظر خود هستند.

نکته جالب توجه اینکه تیم‌های پدیده و پیکان که از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود کرده‌اند، نسبت به خیلی از تیم‌های لیگ برتری دیگر جلو هستند و حتی به جذب و تمدید قرارداد بازیکنان خود اقدام کرده‌اند.

* فولاد خوزستان - حسین فرکی (گزینه اول)
قهرمان فصل گذشته مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران تنها تیمی است که هنوز درگیر مسابقات است. فولاد که تنها نماینده باقی مانده ایران در لیگ قهرمانان آسیاست، امروز چهارشنبه آخرین بازی خود را در این فصل انجام می‌دهد. فولادی‌ها بارها و بارها عنوان کرده‌اند که حسین فرکی تنها گزینه این تیم برای سرمربیگری است و فقط به تمدید قرارداد این مربی فکر می‌کنند. هرچند فرکی هنوز پاسخ قطعی به باشگاه فولاد نداده و همه چیز را به بعد از جراحی پاهایش موکول کرده است.

* پرسپولیس - علی دایی (نهایی)
با وجود تغییر مدیرعامل و هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، علی دایی در پرسپولیس به کارش ادامه خواهد داد. دایی که در زمان مدیریت رویانیان قرارداد سه ساله و سنگینی را با پرسپولیس بسته بود، دو سال دیگر با سرخپوشان قرارداد دارد. هرچند از درون هیات مدیره مخالفت‌هایی با درخواست‌های دایی انجام شده، ولی وی حتی لیست بازیکنان مورد نظرش را به باشگاه تحویل داده و از رحیمی خواسته است تا با بازیکنان جدید، مذاکره کند.

* نفت تهران - وحید هاشمیان (گزینه اول)
جدایی یکباره یحیی گل‌محمدی دست مدیران باشگاه نفت را در پوست گردو گذاشت. در حالی که هم یحیی و هم باشگاه نفت مایل به ادامه همکاری بودند، سرمربی فصل گذشته نفت به خاطر مسائل مالی از این تیم جدا شد و به ذوب آهن پیوست. منصور قنبرزاده مدیرعامل باشگاه نفت اعلام کرده که این باشگاه چند گزینه مد نظر دارد و به زودی سرمربی جدید نفت را معرفی می‌کند. از وحید هاشمیان به عنوان یکی از گزینه‌های نیمکت نفت یاد می‌شود.

* سپاهان اصفهان - زلاتکو کرانچار (نهایی)
در حالی که از برانکو ایوانکوویچ به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی سپاهان یاد می‌شد و کرانچار در آستانه قطع همکاری با این باشگاه قرار داشت، به یکباره چند روز پیش سپاهانی‌ها قراردادشان را با کرانچار تمدید کردند تا این مربی سومین سال حضورش در اصفهان را هم تجربه کند.

* استقلال - امیر قلعه نویی (گزینه اول)
باشگاه استقلال از آن باشگاه‌هایی است که هنوز اندر خم یک کوچه باقی مانده است. وزارت ورزش اسامی کامل هیات مدیره این باشگاه را اعلام نکرده و نام مدیرعامل باشگاه هم مشخص نیست. البته از یک سو با توجه به حمایتی که امیر رضا خادم معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش از علی دایی و امیر قلعه نویی داشت و از سوی دیگر به خاطر تمایل قلعه نویی، به نظر می‌رسد این مربی سال آینده هم در تیم استقلال بماند.

* تراکتورسازی تبریز - اسکوچیچ (گزینه اول)
خبر قطعی از تیم تراکتورسازی اینکه "تونی اولیویرا" دیگر سرمربی فصل بعد این تیم نخواهد بود. تونی که با استقبال پرشور به تراکتورسازی برگشته بود، سر مسائل مالی با تراکتورسازی به توافق نرسید و حتی درگیری‌های رسانه‌ای زیادی بین دو طرف شکل گرفت. جمشید نظمی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اعلام کرده که چند مربی خارجی برای این تیم مد نظر دارد و مذاکرات را برای انتخاب سرمربی جدید آغاز کرده است. گقته می‌شود اسکوچیچ در حال حاضر اصلی ترین گزینه تراکتورسازی است. البته تراکتوری‌ها برای اینکه فرصت را از دست ندهند، به حسن آذرنیا ماموریت مذاکره با بازیکنان و تمدید قرارداد آنها را داده‌اند.

* ملوان انزلی - نصرت ایراندوست (گزینه اول)
بعد از آنکه جدایی اسکوچیچ از تیم ملوان قطعی شد، مسئولان این باشگاه به سرعت دست به کار شدند و سرمربی جدید فصل خود را زودتر از سایر باشگاه‌ها انتخاب کردند. طبق تصمیم باشگاه ملوان، نصرت ایراندوست هدایت ملوان را در فصل جدید بر عهده خواهد داشت. البته هنوز هم حضور ایراندوست در ملوان قطعی نیست و امکان تغییر سرمربی ملوانی‌ها وجود دارد.

* سایپا - مجید جلالی (نهایی)
از صحبت‌های مدیر روابط عمومی باشگاه سایپا اینطور بر می‌آمد که انگین فیرات فصل بعد در این تیم سرمربی نخواهد بود. سعید تقی‌زاده گفته بود طبق مذاکراتی که طی چند روز گذشته با فیرات انجام شده، باشگاه نتوانسته با او توافق کند. به همین خاطر روز سه شنبه اعلام شد که مجید جلالی به عنوان سرمربی جدید سایپا انتخاب شده است. جلالی که علاقه زیادی به فعالیت در تیم سایپا داشت، عنوان کرده که مدت زمان قراردادش از میزان مبلغ قرارداد برایش مهمتر بوده است.

* صبای قم - صمد مرفاوی (گزینه اول)
وضعیت سرمربی صبای قم هم صد درصد نیست. تغییر هیات مدیره باشگاه صبا باعث شد تا حضور صمد مرفاوی در این تیم برای فصل بعد قطعی نباشد. باشگاه صبا در حال حاضر در تکاپوی انتخاب مدیرعامل و سپس مشخص شدن وضعیت سرمربی خود است.

* گسترش فولاد - مهدی تارتار (نهایی)
گسترش فولاد تبریز هم از جمله باشگاه‌هایی بود که خیلی زود تکلیف سرمربی خود را مشخص کرد. طبق اعلام گسترش فولاد، هدایت این تیم را مهدی تارتار بر عهده خواهد داشت. تارتار لیست بازیکنان مورد نظرش را در اختیار باشگاه قرار داده تا این تیم تبریزی از خیلی تیم‌های دیگر لیگ جلو باشد.

* استقلال خوزستان - عبدالله ویسی (نهایی)
عبدالله ویسی پیش از اتمام فصل گذشته گفته بود که پیشنهاد تمدید قرارداد برای لیگ چهاردهم به او شده است. موفقیت ویسی در نگه داشتن تیم در لیگ برتر باعث شد تا مدیران باشگاه مجددا به وی اعتماد کنند.گفته می‌شود ویسی فهرست خرید و مازاد استقلال را به مسئولان باشگاه تحویل داده که بر اساس آن ۱۴ بازیکن استقلال باید از این تیم جدا شوند!

* راه آهن - ؟
یکی از بلاتکلیف‌ترین تیم‌های لیگ برای فصل بعد راه آهن است. این تیم که برای باقی ماندن در لیگ برتر تلاش زیادی را در هفته‌های پایانی به کار برد، در سه بخش مدیریت، کادر فنی و بازیکن بلاتکلیف است. منصور ابراهیم‌زاده هم رسما به همکاری‌اش با راه آهن پایان داد تا دغدغه اصلی مسئولان باشگاه، انتخاب سرمربی جدید باشد.

* ذوب آهن - یحیی گل محمدی (نهایی)
در حالی که از منصور ابراهیم‌زاده به عنوان گزینه اصلی سرمربیگری در ذوب آهن یاد می‌شد، به یکباره یحیی گل‌محمدی سرمربی این تیم اصفهانی شد. یحیی که بر سر مسائل مالی با نفت به توافق نرسیده بود، در نهایت راهی اصفهان شد تا به دنبال تکرار موفقیتش در ذوب آهن باشد.

* نفت مسجد سلیمان - مجتبی تقوی (گزینه اول)
نفت مسجد سلیمان که امسال به لیگ برتر صعود کرده است، با پرویز مظلومی، صمد مرفاوی و مجتبی مذاکراتی را انجام داده است. به نظر می‌رسد شانس تقوی برای نشستن روی نیمکت تیم تازه صعود کرده نفت بیشتر از سایر گزینه‌ها باشد.

* پدیده مشهد - علیرضا مرزبان (نهایی)
تیم پدیده ترجیح داد با اکبر میثاقیان سرمربی خود که تیم را راهی لیگ برتر کرد، قطع همکاری کند. مذاکرات چند هفته‌ای پدیده با علیرضا مرزبان در نهایت هفته گذشته نتیجه داد و وی به عنوان سرمربی جدید این تیم در لیگ چهاردهم روی نیمکت خواهد نشست. پدیده همچنین خیلی زود کار مذاکره با بازیکنان جدید را آغاز کرد و رضا عنایتی را با قرارداد دو ساله به خدمت گرفت. البته هنوز حضور عنایتی در پدیده قطعی نیست.

* پیکان تهران - فرهاد کاظمی (نهایی)
پیکان آخرین تیمی بود که حضورش در لیگ چهاردهم قطعی شد. آنها با فرهاد کاظمی به پلی آف لیگ دسته اول راه یافتند و سپس در پلی آف لیگ برتر به مصاف فجر رفتند و در نهایت به لیگ برتر رسیدند. فرهاد کاظمی در صورتی که از طرف فدراسیون فوتبال مشکلی برای حضور در لیگ برتر نداشته باشد، سرمربی پیکانی‌ها در فصل چهاردهم خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
    عکاس :