داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهر بنجار:
دوران قدرت آمریکا گذشته و روبه افول است
کد مطلب: ۷۵۴۱۱
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۷
امام جمعه شهر بنجار گفت: برای کسانی که عظمت قدرت ایران را در منطقه درک نمی‌کنند باید بگوییم دوران آمریکا گذشته و قدرتش رو به افول است.
دوران قدرت آمریکا گذشته و روبه افول است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام حیدرعلی راشکی امام جمعه بنجار پس از سفارش به تقوای الهی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بیان کرد: محرم و صفر فصل نوکری برای امام حسین است ما یک سال انتظار می‌کشیم در هر سال این دو ماه را نوکری کنیم و از آن طرف هر ساله شاهد هستیم دشمنان تمام تلاش‌شان را می‌کنند که عزاداری امام حسین(ع) کمرنگ شود و تا توانستند در اذهان نوجوانان و جوانان در فضای مجازی و راه‌اندازی هشتگ‌ها شبهه ایجاد می‌کردند و اما باید بدانند که این فعالیت‌هایشان فایده‌ای ندارد چرا که محبت اهل بیت و امام حسین(ع) در دل و جان نه تنها مسلمانان بلکه ارمنی‌ها و مسیحیان نیز نفوذ کرده است.

امام جمعه شهر بنجار افزود: از حرف‌هایی که متاسفانه می‌شنویم این است که هیئت نباید دنبال کار سیاسی و حرف سیاسی بزند کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند باید بدانند که اصل حرکت امام حسین(ع) سیاسی بود امروزه می‌بینیم نه تنها یاد اسلام در قلوب ملت‌ها زنده شده بلکه خود امام حسین(ع) بر اساس آیات قرآن هم زنده‌تر از همیشه است.

حجت‌الاسلام راشکی افزود: از مهم‌ترین علائم حیات اثرگذاری آن است و اثری که جریان امام حسین و عزاداری امام حسین(ع) برجوامع می‌گذارد بسیار برای دشمنان اعجاب‌آور است.

وی خاطرنشان کرد: همه ما باید تلاش کنیم هر طور شده اسم خودمان را در لشکر امام حسین(ع) و پیاده‌روی اربعین بنویسیم و این همایش چند میلیون نفری که از بزرگترین اجتماعات روی کره زمین از آغاز زندگی بشر تا اکنون است مایه فخر و مباهات و عالم‌گیر شدن نام امام حسین(ع) به شمار می‌رود.

خطیب نماز جمعه بنجار تاکید کرد: پانزدهم مرداد سالگرد حمله اتمی آمریکا به شهرهای هیروشیما و ناکازاکی است و در طول تاریخ از زمانی که کشور آمریکا تاسیس شد و تا توانستند همه تلاش‌شان را کردند که این کشور غاصب را قدرتمند کنند و تا آن زمان ژاپن تنها کشوری بود که به خاک آمریکا حمله کرد و آمریکا هم برای اولین بار دو تا از شهرهای مهم صنعتی ژاپن را با حمله اتمی به کلی نابود کرد و هزاران نفر را به خاک و خون کشید.

وی ادامه داد: باید افتخار کنیم به قدرت جمهوری اسلامی ایران که بعد از شهادت حاج قاسم که هیچ کشوری تا الان جرات نداشته به آمریکا و یا پایگاه‌های آمریکا حمله کند اما این جمهوری اسلامی ایران بود که پایگاه عین‌الاسد را شخم زد و جامعه جهانی قدرت و عزت و عظمت جمهوری اسلامی را درک کردند.

وی تصریح کرد: برای بعضی از دولتمردان و بعضی از کسانی که در داخل زندگی می‌کنند این قدرت و عزت و عظمت را درک نمی‌کنند متاسفیم و باید بگوییم دوران آمریکا گذشته است و قدرتش رو به افول است و نفس‌های آخرشان را می‌کشند دشمنان ما برنامه‌های نظامی‌شان را به کلی علیه ملت ایران کنار گذاشته‌اند و همه تلاش‌شان این است که با تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی و نشان دادن زیبایی‌های غرب بر اذهان ملت‌ها و مخصوصاً ملت ما مسلط شوند که باید جوانان و نوجوانان ما هوشیارتر باشند.

حجت‌الاسلام راشکی ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت ائمه جمعه سیستان به همراه سایر مسئولین در محل حفر چاه‌های مختلف در نقاط مختلف سیستان سفر کردند و ضمن بازدید از این پروژه‌ها و خسته نباشید گفتند.

وی تصریح کرد: این کار خیلی خوب و کار خیلی بزرگی است که دارد انجام می‌گیرد اما گلایه ما ائمه جمعه و مردم این است که چرا اینقدر دیر متوجه اوضاع بحرانی کمبود آب سیستان شده‌اید و خیلی تعلل انجام گرفته است و برای جبران این نقیصه بزرگ باید با روحیه و کار جهادی بیشتر هر طور شده در سریع‌ترین زمان آب این چاه‌ها را پس از شیرین‌سازی وارد شبکه کنند تا نگرانی مردم کمتر شود.

خطیب نماز جمعه شهر بنجار در مورد تجمع مردم سیستان تاکید کرد: خدا را شکر که این تجمع و حضور گسترده مردم توانست تا حدودی صدای مظلومیت و اوضاع بحرانی منطقه را به گوش مسئولین و شبکه‌های مختلف صدا و سیما و مردم برساند که البته هنوز هم جای کار دارد و متاسفانه آنطور که انتظار داشتیم صدای این مظلومیت و این شرایط اضطرار و بحرانی سیستان انعکاس پیدا نکرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark