داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
در نماز عید فطر نیمروز مطرح شد؛
یکی از اعمال ارزشمند عید فطر پرداخت زکات فطریه است/رمز پیشرفت و توسعه ما پیروی از ولایت فقیه است
کد مطلب: ۶۷۰۴۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
خطیب نماز عید فطر شهرستان نیمروز گفت: عید فطر روزی است که روزه داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می کنند، پاداش روزه داران بخشش گناهان و خشنودی حضرت رحمان است.
یکی از اعمال ارزشمند عید فطر پرداخت زکات فطریه است/رمز پیشرفت و توسعه ما پیروی از ولایت فقیه است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت اسلام والمسلمین محمد راشکی در خطبه های نماز عید فطر بیان داشت: یکی از اعمال جالب و ارزشمندی که در این عید بر عهده هر مسلمانی است اختصاص سه کیلو از غذای معمول خود به مستمندان است و زکات فطریه را باید پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: زکات فطریه را بنا بر احتیاط واجب باید به فقیر داد ولی به فقیری که در معصیت استفاده می کند نباید فطریه داد، بستگان، همسایگان و اهل علم در حال تحصیل بر دیگران مقدم است.

امام جمعه نیمروز تصریح کرد: وقتی رمضان تمام می شود مثل کسی هستیم که تازه متولد شده است و باید از بدبینی، دروغ، غیبت و اعمال خلاف شرع پرهیز کنیم.

وی ضمن تشکر از مردم نیمروز برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس از نیروهای بسیجی و سپاه و انتظامی شهرستان نیز که در ایام شب های قدر و در طول ماه مبارک رمضان به صورت آماده باش را بر عهده داشتند تشکر کرد.

حجت الاسلام راشکی با اشاره به سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و زندانی شدن حضرت امام خمینی (ره) به دست ماموران ستم شاهی گفت: چند ساعت بعد از خبر دستگیری امام خیابانهای شهر مقدس قم پر از مردان و زنان مسلمان و انقلابی شد که به قصد اعتراض بر شاه و حمایت از امام شعارهایی سر دادند که به شهرهای تهران، ورامین، مشهد و شیراز هم کشانده شد.

وی ضمن عرض تسلیت سی امین سالگرد رحلت امام (ره) گفت: همه ما وظیفه داریم راه امام و راه شهدا را با افتخار ادامه دهیم، رمز پیروزی در مقابل دشمنان و رمز پیشرفت و توسعه ما پیروی از ولایت فقیه است.

انتهای پیام/3953
Share/Save/Bookmark