داخلی آرشيو خبر صفحه 
۷
امتیاز مثبت 
۱۷
 
جزئیات تازه از قتل خلبان شهرکی وهمسر وکیلش
کد مطلب: ۳۸۰۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۰۱
اوشیدا:كارآگاهان جنايي پايتخت از ساعت 9 شامگاه پنجشنبه، 17 اسفندماه، رمزگشايي از معمايي را آغاز كرده اند كه در آن خلبان ايران اير و همسرش به ضرب چاقو در آن به قتل رسيده اند. اين جنايت در خانه اين خلبان واقع در محدوده ميدان پونك به وقوع پيوسته است
جزئیات تازه از قتل خلبان شهرکی وهمسر وکیلش

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:هرچند به گفته همسايه ها، سرايدار افغاني ساختماني كه آقاي خلبان و همسر وكيلش در آن سكونت داشته اند به عنوان مظنون دستگير شده است اما قاضي رودگر، بازپرسي كه زيرنظر او تيم جنايي در حال رسيدگي به اين پرونده است در گفت وگو با خبرنگار ما عنوان كرد: تحقيق از چندين نفر به عنوان مظنون در حال انجام است. وي البته از عنوان كردن هويت مظنونان خودداري كرد و گفت در حال حاضر نمي توان اطلاعات بيشتري درباره اين پرونده ارائه كرد.
منصور و همسرش در حالي قرباني اين جنايت شده اند كه نخستين اطلاعات به دست آمده از زندگي آنها حاكي از انتشار آگهي فروش خودرو دارد ولي آيا مي توان گفت كه اين جنايت با آن آگهي فروش خودرو در ارتباط بوده است؟ به نظر مي رسد براي اين قضاوت زود است.

قتل در منطقه هميلا
ماجراي پرونده قتل در دره هميلادر حوالي پونك و در جوار بوستان نهج البلاغه در حالي حساسيت هاي تيم پليسي را برانگيخته است كه پدر اين خلبان ۴۰ ساله ايران اير يكي از معاونان وزير كشاورزي در دولت سازندگي بوده و چندين دوره هم سابقه نمايندگي در مجلس را داشته است. جسد منصور و همسرش كه تاكنون هويت وي نامعلوم مانده است در حالي توسط تنها فرزندشان عليرضا و در خانه شان كشف شد كه آخرين بار هفت ساعت پيش از كشف جسد يكي از همسايه ها اين زوج را با هم در حال رفتن به خانه ديده بود.

نخستين نفر چه كسي از جنايت باخبر شد
تنها ۷ ساعت پس از آنكه مدير مجتمع مسكوني كه منصور و همسرش در آن ساكن بودند آنها را با هم ديد سر و صداي پسر ۱۶ ساله كه با ورود به خانه با جسد والدينش روبه رو شده بود بلند شد. ساكنان اين مجتمع مسكوني پس از شنيدن صداي فرياد هاي پسر نوجوان به سمت خانه آنها دويده و متوجه شدند كه منصور و همسرش به قتل رسيده اند. پس از آنكه همسايه ها با پليس تماس گرفتند ماموران كلانتري ۱۴۰ باغ فيض در محل حاضر شده و بازپرس كشيك قتل را در جريان وقوع دو فقره قتل قرار دادند. با حضور عطالله رودگر، بازپرس شعبه چهارم دادسراي ناحيه ۲۷ تهران و اكيپ صحنه جرم و تشخيص هويت و همچنين كارشناس پزشكي قانوني در محل مشخص شد اين زن و شوهر توسط چاقو به قتل رسيده اند. بازپرس رودگر در وصف اين ماجرا تنها از عبارت «وحشتناك» استفاده و از بازگو كردن جزييات خودداري كرد.

آيا جنايت رابطه يي با آگهي فروش دارد؟
يكي از نخستين مسائل مطرح در بررسي هاي كارآگاهان انتشار آگهي فروش خودرو توسط اين خلبان و همسرش بوده است.
مدير اين مجتمع مسكوني درگفت وگو با خبرنگار ما گفت: خانواده منصور از ابتداي ساخت اين خانه يعني از حدود ۹ سال پيش در اين خانه ساكن بودند.
وي همچنين گفت: مقتول دو خودرو داشت يك خودروي سوناتا و يك خودروي ديگر كه براي آن آگهي فروش منتشر كرده بود كه هر دوي آنها هم مشكي رنگ بودند. البته يك برگه قولنامه هم داخل خودرو بود كه رويش چيزي نوشته نشده بود. همچنين يكي از اهالي محل در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: پنجشنبه ظهر ساعت ۲ منصور و همسرش با هم سوار بر خودروي سوناتايشان به خانه آمدند. سرايدار خانه دم در ايستاده بود كه با آنها سلام عليكي كرد و بعد هر دو به خانه شان رفتند و بعد از آن خبري نبود تا زماني كه عليرضا پسر اين خانواده از كلاس برگشت و جسد والدينش را ديد و شروع به داد و فرياد كرد. مدير اين مجتمع درباره نحوه قتل هم گفت: زماني كه پليس و بازپرس آمدند ما هم آنجا بوديم كه شنيديم شاهرگ گردن هر دو را زده اند.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا مقتول و همسرش با شخصي خصومتي داشته اند يا خير، نيز گفت: منصور يك مرد استثنايي بود. هيچ وقت با كسي اختلافي نداشت و به قدري باشخصيت بود كه بعيد مي دانم انگيزه قتل اين مسائل باشد.
يكي از اهالي ساختمان كه منصور و خانواده اش در آن زندگي مي كردند همچنين گفت: بستگان منصور وقتي براي بردن عليرضا آمدند خودرويي كه قرار بود فروخته شود و جلوي در بود را نيز با جرثقيل بردند اما سواري سوناتا در پاركينگ خانه است.

چيزي سرقت نشده است
كارآگاهان جنايي تهران تحقيق درباره اين جنايت را در حالي آغاز كرده اند كه تاكنون هيچ فرضيه يي مبني بر سرقت مطرح نيست. از سوي ديگر هنوز هيچ مقام رسمي درباره ورود به اجبار به خانه اطلاعاتي مطرح نكرده است. بنابراين به نظر مي رسد با توجه به اطلاعات اندكي كه تاكنون در اين باره مطرح شده است، به نظر نمي رسد اين زوج قرباني يك فرضيه برخاسته از موضوع سرقت و زورگيري باشند.

منصور، خلباني آرام و دوست داشتني
تاكنون آنچه از شخصيت اين مرد ۴۰ ساله و همسرش مطرح شده است همگي تاكيد بر محبوبيت آنها دارد. منصور مثل بقيه مردمان جنوب خونگرم بوده است. او كه خلبان هواپيماي فوكر -۱۰۰ ايران اير و متولد سيستان و بلوچستان بوده است. پدر منصور از نخستين نمايندگان اين خطه در مجلس شوراي اسلامي و از مديران بالارتبه دولت در هشت سال پس از پايان جنگ تحميلي بوده است.
پايگاه خبري شركت ايران اير درباره آخرين پروازهاي او نوشته است: «منصور در دو ماهه اخير دو بار به زادگاه خود پرواز داشته است كه يك بار مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه زاهدان شده بود.»

Share/Save/Bookmark
مرجع : روزنامه اعتماد،
    عکاس :
مانی
Czech Republic
۱۳۹۱-۱۲-۲۳ ۱۱:۵۷:۳۵
خدا لعنشان کند/ بیچاره هارو به چ وعضی کشتن چ زجری کشیدن../ آخه چرا یه خلبان مملکت نباید حداقل در خونه خودش امنیت داشته باشه؟؟ چ برسه ما. ما همسایگان دگه با این رعب و وحشت نمیتونیم زندگی کنیم
تورو بخدا هر چ سریعتر قاتلینو پیدا کنید و به اشد مجازات برسونید
روحــــشـــــان شـــاد (2398)
 
نیما 16 ساله(همشهری مرحوم)
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۲۳:۲۳:۲۹
انشاا... مسببان این حادثه وحشتناک هرچه زودتر دستگیر و پرونده خارج از نوبت رسیدگی ومتهمان در محل حادثه به دار مجازات آویخته شوند.... مجددا ابراز همدردی با خانواده و فرزندش مینماییم (2423)
 
۱۳۹۲-۰۱-۰۴ ۱۴:۲۶:۳۹
نمی دونم کی این کار رو کرده ولی ..... این علیرضا شهرکی یکی از دوستان صمیمی من در دوران ابتدایی بود خدا لعنتشون کنه (2482)
 
همشهری منصور عزیز
۱۳۹۲-۰۱-۱۰ ۱۷:۳۳:۳۳
تسلیت میگ خدابهشون صبربده مخصوصا به پسرش تصور این فوت ادمو داغون میکنه
لعنت خدابرقاتلین پست و پلیدش (2516)
 
parsa
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۱ ۲۱:۲۶:۵۷
علیرضا تو مدرسه ما درس میخونه... من واقعا خیلی براش متاسفم از همین جا بهش تسلیت میگم (2637)
 
ناهید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۰:۴۳:۴۷
من این زن و شوهر را در مدرسه پسرم زیاد دیده بودم و پسرم همکلاسی پسرشان است روزی نیست که به یادشان نیفتم و غمشان را نخورم دلم میخواهد قاتلشان را با دستهای خودم بکشم برای خانواده و پسر عزیز این مرحومان از خداوند صبر میخواهم روحشان شاد (2705)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۲:۴۰:۱۹
فقط ميتونم بگم روحشان شادمرحوم منصورازدوستان دوران دبيرستان من بود(دبيرستان شهيدمطهري)ايشالااميدوارم هرچه زودترقاتل سنگدل ونامردوبي هويت به سزاي اعمال كثيفش برسد//همكلاس دوران دبيرستان مرحوم شهركي(مهران رجائي) (2707)