داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
مومنی: اسماعیلی برای استقلال کاری نکرده اما پول خوبی می‌گیرد/ تفکرات فکری هنوز به منصه ظهور نرسیده
کد مطلب: ۷۲۴۷۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
پیشکسوت تیم استقلال گفت: اسماعیلی و هر بازیکن دیگری باید به این درک برسد که درآمدهایی که دارند از نام استقلال است و اگر جای دیگری بازی می‌کردند خبری از پول نبود.
مومنی: اسماعیلی برای استقلال کاری نکرده اما پول خوبی می‌گیرد/ تفکرات فکری هنوز به منصه ظهور نرسیده

به گزارش اوشیدا ؛ محمد مومنی، بازیکن اسبق تیم استقلال و کارشناس فوتبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا درباره تقابل آبی‌ها با تیم شهرخودرو اظهار داشت: امروز شاهد رویارویی نسل قدیم و جدید تیم استقلال خواهیم بود؛ تقابلی که عیار تاکتیکی مربیان استقلالی توسط بازیکنان‌شان در زمین مشخص می‌شود. دو سرمربی توانایی‌های متفاوتی باهم دارند اما هر دو زمانی کاپیتان و رهبر تیم استقلال بوده‌اند که این موضوع به جذابیت بازی کمک زیادی می‌کند.

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: امیدوارم این مسابقه هم از لحاظ فنی و هم از ابعاد اخلاقی وزن خوبی داشته باشد و مانند دیگر دیدارهایی که گذشت دچار حواشی بین نیمکت‌ها نشود. انتقال معلومات و خویشتن‌داری در کنار مدیریت مسائل حاشیه‌ای می‌تواند نقش مهمی در تعیین نتیجه این بازی حساس داشته باشد.

رئیس اسبق آکادمی باشگاه استقلال در مورد حواشی اخیر پیرامون فرشید اسماعیلی و احمد مددی عنوان کرد: در این زمینه حق کاملاً با مدیریت باشگاه است و معتقدم که مدیریت باشگاه حتی باید جدیت بیشتری به‌خرج دهد. در این بازه حساس نباید یک بازیکن با ناپختگی و بی‌تجربگی تیم را به حاشیه ببرد. بعضی از بازیکنان هنوز غوره نشده، مویز شده‌اند!

مومنی ادامه داد: فکر می‌کنم ممکن بود که این موضوع دوستانه‌تر حل بشود. فرشید اسماعیلی قبلاً از فردی به‌نام نامداری پول گرفته اما باید بداند که این پول به‌اسم استقلال است و به‌نام او نوشته نمی‌شود. اسماعیلی و هر بازیکن دیگری باید به این درک برسد که درآمدهایی که دارند از نام استقلال است و اگر جای دیگری بازی می‌کردند خبری از پول نبود. خیلی‌ها در همین تیم از اعتبار استقلال استفاده کردند و رشد داشتند هرچند پولی نگرفتند. این بازیکنان کار خاصی برای استقلال نکردند اما پول می‌گیرند و باید بدانند اگر از سمت کسی به آن‌ها پولی رسید، صرفاً به اعتبار استقلال بوده وگرنه در جایگاه دیگر فکر نکنم کسی چنین پولی به اسماعیلی بدهد.

مهاجم سابق استقلال گفت: هیچ شخصی در این جایگاه نیست که بگوید روی من حساب نکنید یا باعث این اتفاقات بشود. امیدوارم برخوردی درخور اهانت اسماعیلی لحاظ شود و از فکری هم خیلی خرسندم که اسماعیلی را در اختیار باشگاه قرار داد و از خطای او چشم‌پوشی نکرد. این فرشید است که از استقلال محروم شده، نه استقلال از بازی او.

محمد مومنی در خصوص عملکرد پر فراز و نشیب محمود فکری طی 5 هفته ابتدایی لیگ بیستم بیان داشت: قبول دارم که تیم استقلال خوب بازی نمی‌کند اما نتایج را که نمی‌توانیم برگردانیم. بازی استقلال بایستی ترمیم شود و باید به‌دنبال جلب رضایت هوادار برویم. شگرد تاکتیکی و تفکرات فکری متفاوت‌تر از بقیه سرمربیان لیگ است و هنوز به پختگی لازم برای نیل به منصه ظهور نرسیده که این موضوع نیازمند زمان است.

این کارشناس فوتبال ایران با اشاره به تعیین خط مشی محمود فکری در تقابل با شهرخودرو تاکید کرد: بازی بسیار سختی خواهد بود و نمی‌توان نتیجه آن‌را پیش‌بینی کرد. هر تیمی که از موقعیت‌ها بهتر استفاده کند و اشتباهات کمتری را مرتکب شود و همچنین بتواند به فشار و استرس ناشی از این بازی غلبه کند، موفق خواهد شد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark