داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری:
حفظ وحدت شیعه و سنی دسیسه‌های دشمنان را خنثی می‌کند/هدف حذف ارز ترجیحی کمک به معیشت مردم و اقتصاد کشور است
کد مطلب: ۷۴۳۶۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳
مولوی نذیر احمد سلامی با تاکید بر لزوم حفظ و تقویت وحدت بین شیعه و سنی گفت: امروز توطئه های دشمنان، بیش از گذشته وحدت اسلامی را تهدید می‌کند، نباید اجازه دهیم وحدت بین اقوام و مذاهب خدشه‌دار شود.
حفظ وحدت شیعه و سنی دسیسه‌های دشمنان را خنثی می‌کند/هدف حذف ارز ترجیحی کمک به معیشت مردم و اقتصاد کشور است
به گزارش اوشیدا، مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به دیدار اخیر جمعی از علما و روحانیون اهل سنت با رئیس جمهور کشور، بیان کرد: رئیس جمهور تاکید زیادی بر وحدت شیعه و سنی داشتند، باید هوشیار باشیم نباید اقدامی انجام شود که دشمنان سوء استفاده کنند و این وحدت مسلمانان را شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی بر هم زنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری این توصیه‌ها را بارها تاکید فرمودند و نظر علمای اهل سنت هم است که ما همیشه مواظب و مراقب توطئه های دشمنان اسلام باشیم، و همه باید همراه و همگام با نظام حرکت کنیم تا دشمنان نتوانند در صفوف ما رخنه ایجاد کنند.

این عالم اهل سنت ادامه داد: انسان تا زمانی که متوسل به قرآن و سنت باشد دشمنان نمی توانند اهداف خود را پیش ببرند چرا که نظام اسلامی و قرآنی محافظ نظام هستند.

وی با بیان اینکه علمای اهل سنت همواره در کنار نظام بودند، تشریح کرد: علمای اهل سنت در تمام مراحل شکل گیری و پیروزی انقلاب ایفای نقش کرده و همراه نظام بوده اند، که به این مهم نیز رئیس جمهور نیز در دیدار اخیر خود اشاره کرد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تصمیمات دولت در خصوص مشکلات اقتصادی، تصریح کرد: رئیس جمهور با اجرای طرح حذف ارز ترجیحی که با هدف بهبود معیشت مردم در دستور کار قرار گرفته است تدابیری در دستور کار دارد؛ از سوی دیگر با توجه به اینکه هم هدررفت منابع کشور را داشتیم هم یارانه ها به مردم نمی‌رسید؛ لذا به منظور جلوگیری از ادامه این وضعیت تصمیم گرفته شد این مبلغ بجای پرداخت به حلقه اول تامین کالا یعنی واردکننده ها به حلقه آخر و ذینفع اصلی یعنی خود مردم و مصرف کنندگان داده شود.

وی با بیان اینکه پرداخت اینگونه یارانه به نزدیک شدن عدالت و رفع فقر کمک شایانی می کند، گفت: هدف دولتمردان جلوگیری از جریان فساد و رانت است.

گفتنی است در این دیدار علمای اهل سنت سراسر کشور مشکلات خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark