داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد:
۴۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت آب‌شیرین‌کن فراساحلی
کد مطلب: ۷۶۳۴۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۵۰
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: نگاه ویژه رئیس‌جمهور شهید به سیستان و بلوچستان و اختصاص اعتبارات خاص برای تمامی طرح‌های آبی از شمال تا جنوب این استان، باعث شد تا در بازه زمانی هشت‌ماهه بزرگ‌ترین آب‌شیرین‌کن فراساحلی در این منطقه با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد ریال آماده افتتاح شود.
۴۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت آب‌شیرین‌کن فراساحلی
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، هاشم امینی صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح بزرگ‌ترین آب‌شیرین‌کن فراساحلی در سیستان و بلوچستان بیان کرد: از سال ۱۴۰۰ به بعد شرایط ویژه‌ای در منطقه سیستان و زاهدان به وجود آمد که مصادف با شروع کار دولت سیزدهم شد.

وی افزود: دراین‌رابطه برنامه‌ریزی دولت به نحوی بود که بتواند آب پایدار را برای مردم سیستان و بلوچستان تأمین و نگرانی از بابت تأمین آب آشامیدنی وجود نداشته باشد، از طرف دیگر باتوجه‌به اینکه چاه نیمه‌ها را به دلیل عدم تحقق حقابه ایران از دست می‌دادیم و این باعث نگرانی شدید در سیستان و زاهدان شد بلافاصله مطالعات بهره‌مندی از آب‌های درون‌سازمانی در دستور کار قرار گرفت تا شرایط را تغییر دهیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: خوشبختانه با همکاری مجموعه همکارانمان در سیستان و بلوچستان و جمع‌بندی و شناسایی منابع آب زیرزمینی در دشت‌های حرمک، هامون و شیله کار بسیار فشرده را برای حفر و تجهیز چاه‌ها شروع کردیم، حدود ۷۳ حلقه چاه حفاری و هم‌زمان با آن خطوط برق‌رسانی، نیرورسانی، خطوط فشارقوی و متوسط در دستور کار قرار گرفت.

وی تأکید کرد: پس از آن به‌منظور کیفی‌سازی آب از طریق سامانه‌های آب‌شیرین‌کن اقدام و از تیرماه سال گذشته مطالعات طرح آب‌شیرین‌کن شروع شد تا در بازه هشت‌ماهه این طرح به همت دستگاه‌های اجرایی و مهندسی کشور و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، پیمانکاران، مهندسان و مشاوران کشور توانستیم به مرحله اجرا در بیاوریم و این آب‌شیرین‌کن را به مردم منطقه سیستان و زاهدان هدیه کنیم.

امینی گفت: با وجود اعتبارات محدود؛ اما باتوجه‌به نگاه ویژه رئیس‌جمهور شهید که جهادی و شبانه‌روز پای‌کار بودند طرح آب‌شیرین‌کن به طور مستمر از طریق وزیر نیرو پیگیری و اعتبارات خاص برای تمامی طرح‌های آبی از شمال تا جنوب سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شد که تنها برای طرح آب‌شیرین‌کن ۴۰ هزار میلیارد ریال هزینه شد.

وی اظهار کرد: از این میزان اعتبار ۲۸ ۲ هزار میلیارد ریال برای مجموعه آب‌شیرین‌کن و ۱۲ هزار میلیارد ریال برای حفر، تجهیز و نیرورسانی به چاه‌ها در این منطقه هزینه شد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark