داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
همزمان با روزهای پایانی ماه صفر؛
مراسم ورزش باستانی در زورخانه سیدالشهدای زابل برگزار شد
کد مطلب: ۳۶۰۱۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۷
حجت الاسلام علی اکبر کیخا در مراسم ورزش باستانی در زورخانه سیدالشهدای زابل در خصوص فضای معنوی ورزش باستانی بیان داشت: ورزش باستانی ورزشی اخلاقی و براساس احکام دینیست که فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در آن مشهود می باشد.
مراسم ورزش باستانی در زورخانه سیدالشهدای زابل برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" به مناسبت روزهای پایانی ماه صفر که مصادف است با رحلت جانسوز پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) ورزش باستانی در زورخانه سید الشهدای شهرستان زابل برگزار شد.

در این مراسم که مدیر کل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان، امام جمعه و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی زابل و جمعی از مسئولین حضور داشتند به طور زنده از شبکه هامون پخش شد.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا در این مراسم در خصوص فضای معنوی ورزش باستانی بیان داشت: ورزش باستانی ورزشی اخلاقی و براساس احکام دینی که فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در آن مشهود است.

وی ادامه داد: در ورزش باستانی هم مسائل اعتقادی و هم مسائل ملی باهم عجین شده است.

امام جمعه شهرستان زابل با بیان اینکه باستانی ‌کاران ورزش زورخانه‌ای سیره زندگی امام علی(ع) را یاد می‌گیرند افزود: فضای معنوی حاکم بر ورزش باستانی نقش موثری در تقویت اعتقادات و افکار دینی باستانی کاران دارد.

وی در ادامه به مسئولین امر یادآور شد: ورزش باستانی باید هرچه بیشتر در خطه سیستان اشاعه و گسترش پیدا کند و برنامه های متنوعی در راستای شناساندن ورزشهای باستانی کشور به خصوص برای جوانان انجام داد که شاهد حضور همه اقشار مردم در سنین مختلف در این میادین ورزشی ملی، دینی باشیم.

در پایان این مراسم از تمام افرادی که در ماه محرم و اربعین امام حسین (ع) در برگزاری و به تصویر کشیدن مراسمات عزاداری سیستان تلاش بی وقفه داشتند توسط مدیر کل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی زابل تجلیل شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark