داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
هدف از یادواره های شهدا معرفی الگوی درست در جامعه است / شهدا از ائمه و معصومین الگو گرفته بودند
کد مطلب: ۶۶۱۷۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: عادت شهید میرحسینی این بود که همیشه در همه محفل ها و مجلس ها آداب توکل را بیان می کرد و به همه رزمندگان توکل کردن توصیه می کرد.
هدف از یادواره های شهدا معرفی الگوی درست در جامعه است / شهدا از ائمه و معصومین الگو گرفته بودند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، سردار محمد مارانی در یادواره شهید میرحسینی و شهدای سیستان اظهار داشت: خدای متعال خودش خون بهای شهداست و از شهدا تعریف می کند، شهدا استحقاق آن را داشتند که بر سفره الهی زندگی کنند و روزی دنیوی خود را با رزق و روزی خداوند معاوضه کنند.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در جاهای مختلف بیان داشت: هدف از این محفل و مجلس ها معرفی الگو و شاخص درست در جامعه برای اینکه بدانیم چگونه زندگی کنیم چگونه خدمت کنیم و چه اقداماتی را انجام دهیم که به رستگاری نائل شویم.

مارانی افزود: شخصیت شهدای ما شناخته و دیده نشد، معنویتی مثال زدنی در وجود و شخصیت شهید میرحسینی بود و در هر لحظه به فکر رزمندگان بود و در عملیات ها قوت قلبی برای همه ی رزمندگان و به تنهای یک لشکر بود.

وی ابراز کرد: عادت شهید میرحسینی این بود که همیشه در همه محفل ها و مجلس ها آداب توکل را بیان می کرد و به همه رزمندگان توکل کردن را توصیه می کرد، شهید میرحسینی اسلحه نداشت یک بلندگوی دستی داشت که با آن فرماندهی می کرد.فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به محبتی که بین شهید میرحسینی و حاج قاسم سلیمانی بود تصریح کرد: این دو نفر یک فرد بودند اگر شخص حاج قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله نبود فرمانده لشکر حاج قاسم میرحسینی بود.

وی عنوان داشت: این محفل هایی که ایجاد می شود برای شهدای عزیز ما خود به خود شرایطی ایجاد می کند که درون خود احساس معنویت می کنیم وقتی سیره شهدا گفته می شود شهدا با قرآن معنوس بودند و شیوه زندگی ائمه و معصومین را در پیش گرفته بودند باید آن ها را به عنوان یک الگو برای خود قرار دهیم.

مارانی در ادامه اظهار کرد: شجاعت و دلیری گذشت و ایثار توازع و فروتنی، توکل به خدای متعال از خصوصیات بارز شهدابود، انگیزه صدام از جنگ براندازی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرنگونی اسلام در ایران بود.

وی ابراز داشت: شهدای ما با سلاح ایمان بدون تجهیزات جنگی کافی در برابر دشمن ایستادگی کردند، پایان جنگ صدام و صدامیان تسلیم ما شدند و در نامه ای که بعد از پذیرش قطعنامه صدام به رئیس جمهور وقت ایران نوشت گفت شما به هر چه می خواستید رسیدید.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه تاکید داشت: ما به هرچه در جنگ می خواستیم رسیدیم دشمن بعثی شکست خورد، حکومت اسلامی در عراق ایجاد شد، تنبیه متجاوز و اعدام صدام هم محقق شد و راه کربلا باز شد.

انتهای پیام/۳۹۵۳
Share/Save/Bookmark