داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه زابل
عزاداران حسینی باید پرچمدار بصیرت و مروجان فرهنگ عاشورا باشند/ پیام عاشورا هیهات من الذلة است
کد مطلب: ۴۰۲۹۴
تاریخ انتشار:جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵
امام جمعه زابل گفت: پیام عاشورا هیهات من الذلة است. انسانی که حسینی زندگی می کند ذلت را نمی پذیرد. در هر زمانی و مکانی اگر میخواهی سربلند باشی، باید یزید زمانت را بشناسی و در مسیر حسین حرکت کنی، این یعنی پیام عاشورا.
عزاداران حسینی باید پرچمدار بصیرت و مروجان فرهنگ عاشورا باشند/ پیام عاشورا هیهات من الذلة است
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل با تسلیت ایام ماه محرم،ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) اظهار داشت: ماه محرم است،ماه حزن و ماه ماتم و عزای ابی عبدالله الحسین(ع) ، سید و سالار شهیدان ،میوه دل پیامبر اکرم(ص)، نور دیده زهرای اطهر(س) و پاره تن امیرالمومنین (ع) است.

حجت الاسلام کیخا افزود: مصیبت آن آقایی که برای دفاع از حریم اسلام قیام کرد و با قیام خونینش دین خدا را حفظ کرد و علت مبقیه دین جدش رسول خدا(ص) شد. و اباعبدالله بودنش بروز و ظهور کرد. تا قیام قیامت هر کس با این دین بر حق "عبد خدا" شود، عبدالله شود، حسین حق پدری و مربی گری بر او دارد. لذا " ابا عبد الله" است. السلام علیک یا ابا عبدالله سلام بر تو آقایی که پدر بندگان خدا هستی.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا گفت: کوفیان طی هزاران نامه امام (ع) را به کوفه دعوت کردند، اما عهد شکستند و حرمت میهمان را حفظ نکردند. حتی اجازه بازگشت هم به امام (ع) ندادند.

وی در ادامه به پیام عاشورا اشاره نمود و گفت: پیام عاشورا هیهات من الذلة است. انسانی که حسینی زندگی می کند ذلت را نمی پذیرد. در هر زمانی و مکانی اگر میخواهی سربلند باشی، باید یزید زمانت را بشناسی و در مسیر حسین حرکت کنی، این یعنی پیام عاشورا.

امام جمعه زابل بیان کرد: حسین (ع) با یزید بیعت نکرد. وامام راحل عظیم الشان ما هم که تفکر حسینی دارد با طاغوت و امریکا بیعت نکرد و به مبارزه پرداخت. امام دشمن را نصیحت کرد، نهیب زد ولی مذاکره و معامله نکرد.

کیخا افزود: ندای امام حسین (ع) بر مرکب زمان به ما رسید و شهدای ما به این ندا لبیک گفتند. هل من ناصر ینصرنی حسین را شنیدند و لبیک گفتند و بر سر ارزشها ایستادند و مانند شهدای کربلا جان دادند.گوش به فرمان رهبرشان بودند و ثابت کردند که اگر در عاشورا هم می بودند به ندای امام(ع) لبیک می گفتند. با بیان اینکه ایام عزاداری‌های امام حسین(ع) بهترین فرصت برای توبه است، تصریح کرد: مردم به خصوص جوانان باید بدانند که عزاداری امام حسین(ع) تنها به معنای زنجیر زدن و سینه زدن نیست بلکه عزاداری‌ها زمانی مقبول است که با بصیرت همراه باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید در عزاداری‌ها بصیرت دینی مردم را رشد دهیم، عنوان کرد: عزاداران حسینی باید پرچمدار بصیرت و مروجان فرهنگ عاشورا باشند.

امام جمعه زابل با تاکید براینکه باید در عزاداری های مراقب اعمال و رفتار خود باشیم، یادآورشد:ممکن است در بعضی از مواقع با رفتار خود فلسفه عاشورا و قیام امام حسین(ع) را زیر سوال برده و تمثیل رفتار ما از کردار یزید در ظهر عاشورا بدتر باشد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark