داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
نیاز همیشگی به فرآورده‌های خونی در سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۶۰۳۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۳
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان با اشاره به کمبود فرآورده‌های خونی از تمامی شهروندان خواست تا با اهدای خون خود به یاری بیماران نیازمند بشتابند.
نیاز همیشگی به فرآورده‌های خونی در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، ابوالحسن صفدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، از کمبود خون و فرآورده‌های خونی به دلیل سردی هوا و شیوع آنفلوانزا خبر داد و بیان کرد: در فصول سرد سال به جهت مقابله با هرگونه بحران احتمالی باید ذخایر خون افزایش پیدا کند و این امر وابسته به همت مردم و مدیریت مصرف خون در مراکز درمانی است.

وی به دلیل فصل سرد سال و شروع آنفلوانزا از تعداد مراجعه اهداکنندگان خون کاسته شده و همین امر باعث کاهش ذخایر خون در استان شده، و در حال حاضر نیاز به همراهی و همدلی بیشتر مردم استان داریم.

مدیرکل انتقال خون استان با اشاره به نیاز روزانه ۴۵۰ واحد فرآورده‌های خونی برای بیماران نیازمند در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در حال حاضر نیاز خونی استان علاوه بر اهداکنندگان بومی از ۱۲ استان دیگر تأمین می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۳ هزار و ۳۰۰ بیماران تالاسمی در استان که حیات آنان وابسته به خون است، اظهار کرد: ایشان از روستاهای دور برای دریافت خون مراجعه می‌کنند و در این ایام وقتی به بخش تالاسمی مراجعه می‌کنند، متأسفانه به دلیل کاهش در روند اهدای خون، خون کافی دریافت نمی‌کنند.

صفدری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیازمند به تمام گروه‌های خونی هستیم و همه پایگاه‌های انتقال خون استان آماده ارائه خدمت به اهداکنندگان خون هستند.

وی افزود: همه کسانی که در زمینه کمک به بیماران دغدغه‌مند هستند می‌خواهیم تا در امر خیر و پسندیده اهدای خون‌یاری گر بیماران نیازمند به فرآورده‌های خونی باشند.

مدیرکل انتقال خون استان ادامه داد: پایگاه انتقال خون استان همه‌روزه از ساعت ۷ صبح لغایت ۲۰ به‌صورت فعال، پذیرای شهروندان برای اهدای خون است.

وی با اشاره به فعال‌بودن پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان میرجاوه افزود: سامانه متحرک اهدای خون در روزهای فرد از ساعت ۸ الی ۱۲ ظهر آماده خدمت به اهداکنندگان خون است.

صفدری همچنین ادامه داد: در پایگاه انتقال خون خاش که قبلاً یک روز در هفته فعال بود، در حال حاضر سه روز در هفته در روزهای فرد از ساعت هشت تا ۱۲ و نیم پذیرای مردم است.

وی از پزشکان، بهورزان، کادر درمان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خواست تا در امر تشویق مردم به اهدای خون‌یاری گر سازمان انتقال خون باشند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark