داخلی آرشيو گزارش صفحه 
امتیاز مثبت 
۲
 
پروژه ای ۱۷ ساله همچنان ناتمام
صف های طولانی که خیال کوتاه شدن ندارد / معمای گازرسانی به سیستان و بلوچستان!
کد مطلب: ۷۴۷۸۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵
با فرا رسیدن فصل سرما بجای شعله های ابی که باید گرما بخش خانه های شهروندان باشد ، اما مشکلات تهیه سیلندر گاز مایع سردی زمستان را برای شهروندان سوزناک تر کرد.
صف های طولانی که خیال کوتاه شدن ندارد / معمای گازرسانی به سیستان و بلوچستان!
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، با فرارسیدن فصل سرما باز قصه پر تکرار صف های طولانی سیلندر گاز مایع در سطح شهرستان های سیستان و بلوچستان خود نمایی می کند، صف های که شهروندان برای تهیه یک یا دو سیلند مجبور هستند ساعت ها در صف به انتظار دریافت سیلندر گاز مایع باشند.
 
علاوه بر صف های طولانی بنزین که مدت هاست در سطح خیابان های شهرهای سیستان و بلوچستان خود نمایی می کند و علی رغم پیگیری های متعدد رسانه ها اما اقدام موثری از سوی مسئولان امر در این خصوص انجام نشد و در حال حاضر صف های طولانی سیلندر گاز مایع نیز بر تعداد صف ها در سطح شهرستان های استان افزوده شده است.
 
استان سیستان و بلوچستان که عملیات گاز رسانی در آن ۱۷ سال پیش در سال ۸۴ با انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر آغاز شد اما با وجود این مدت طولانی هنوز گاز رسانی به تمام نقاط این استان تکمیل نشده است و باز هم مردم مجبور به حمل سیلندرهای گاز مایع و تهیه نفت سفید برای زمستان گذرانی خود هستند.
 
صف های طولانی گازمایع و سوخت نیز گلایه نماینده های مردم استان را در پی داشت به طوری که عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر روز گذشته در گفت و گو با یکی از رسانه ها با انتقاد از عدم توجه وزارت نفت به گازرسانی به مناطق محروم به ویژه حوزه انتخابیه‌اش، گفته بود: این منطقه به عنوان دورترین و پهناورترین حوزه انتخابیه کشور متاسفانه به دلیل عدم بهره‌مندی از نعمت خدادادی گاز از توسعه و پیشرفت باز مانده است.
 
درخشان افزوده بود: گازرسانی به سیستان و بلوچستان با هدف محرومیت‌زدایی به عنوان آخرین استان بدون گاز کشور در سال‌های اخیر کلید خورد اما تاکنون به سرانجام کامل نرسیده است.
 
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرده است: بسیاری از مناطق این استان از جمله شهرستان‌های سرباز، راسک، فنوج و لاشار از نعمت گاز بی‌بهره هستند و مردم این منطقه سالیان طولانی از درد و رنج حمل سیلندرهای گاز گلایه دارند چه مدت زمانی برای تامین آسایش و آرامش آنها در این خصوص به طول خواهد انجامید.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، بیان کرده بود: عدم گازرسانی به این منطقه سبب صرف هزینه‌های زیاد برای مردم شده است لذا با توجه به مرزی بودن منطقه و قاچاق سیلندر گاز شاهد کمبود امکانات این بخش در اکثر شهرهای این منطقه هستیم، به طوری که مردم ناچار هستند کپسول به دست به دنبال حل موقتی مشکل تامین سوخت مورد نیاز خود باشند که با وجود تورم و محرومیت، هر کپسول را در بازار آزاد تا بیش از ۲۰۰ هزار تومان خریداری می‌کنند.
 
وی خطاب به وزیر نفت گفته بود: چه زمانی دغدغه مردم مناطق محروم خصوصا شهرستان‌های سرباز، راسک، فنوج، لاشار جهت تامین سوخت گاز مایع برطرف خواهد شد؟ مردم این منطقه تا چه زمانی باید رنج حمل سیلندرهای گاز را تحمل کنند؟ چرا با گذشت چندین سال از عملیات گازرسانی در استان، هنوز نتوانسته‌اید گازرسانی را در بسیاری از شهرستان‌ها تکمیل کنید؟
 
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark