داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
کارشناس سیاسی:
نتیجه اعتماد به غرب سرابی بیش نیست/حل مشکلات با تکیه بر اعتماد جوانان و تخصص داخلی
کد مطلب: ۷۴۳۹۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۹
یاسر میر گفت: اعتماد و خوش بینی به هر کشوری به خصوص آمریکا که سابقه روابط استثماری آن با غالب کشور های دنیا از جمله کشور ایران مسجل شده است، سم مهلکی است که نتایج فاجعه باری در آینده به وجود خواهد آورد.
نتیجه اعتماد به غرب سرابی بیش نیست/حل مشکلات با تکیه بر اعتماد جوانان و تخصص داخلی
یاسر میر کارشناس سیاسی و مدرس دانشگاه آزاد زاهدان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی پرده برداشتن از چهره ی کریه استکبار غرب به سرکردگی آمریکا و افشای چهره واقعی آنها بود، انقلاب اسلامی آمریکایی را که به ظاهر و به دروغ مدعی دموکراسی و دفاع از حقوق بشر بود رسوا و بی حیثیت کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران توانست ماسک دروغین حقوق بشر آمریکا و غرب را بردارد تا همه مردم جهان بتوانند چهره واقعی آنها را مشاهده کنند البته چهره واقعی آمریکا برای بسیاری از مردم دنیا که با پوست و گوشت خود تازیانه های ستم غرب و آمریکا را بر پیکر خود لمس و حس کرده بودند کاملا مسلم و آشکار بود.

یاسر میر با اشاره به این موضوع که آمریکا و غرب قابل اعتماد نیست، ادامه داد:: اگر مروری بر حوادث گذشته داشته باشیم خواهیم فهمید آمریکا و غرب هیچگاه قابل اعتماد نبوده است، وقتی تاریخ دنیا را بررسی می‌کنیم شاهد هسیتم کشورهایی که روابط ارتباط با آمریکا و روابط متقابل آمریکایی داشته باشند از جمله کشور ایران را که مثلاً کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ با آمریکایی ها در ایران راه اندازی میکند که يکي از حوادثي است که ملّت ايران را با تجربه‌ها آميخته ميکند، مانع از خطا و اشتباه ديدِ او ميشود؛ در اين حادثه يک تجربه‌ي بزرگ براي ملّت ايران به وجود آمد، اين تجربه را هرگز نبايد فراموش کرد.

وی با تاکید بر این نکته که در روابط بین الملل ، اولین نکته این است که هیچ کشوری اعم از غربی و شرقی قابل اعتماد نیست گفت: کشورها بر اساس اصول دیپلماسی باید منافع ملی خود را در مواجهه با دیگر کشورها اعاده کنند، اعتماد و خوش بینی به هر کشوری به خصوص آمریکا که سابقه روابط استثماری آن با غالب کشور های دنیا از جمله شیلی، مصر و از جمله کشور ما مسجل شده است، سم مهلکی است که نتایج فاجعه باری در آینده به وجود خواهد آورد.

وی تصریح کرد:اتفاقات اخیر در افغانستان و برخوردهایی که شد نتیجه اعتماد به غرب است که این مسائل درس عبرتی برای کسانی که معتقد هستند باید به غرب اعتماد کنند است. افغانستان را به بهانه ی آزادی، ثبات توسعه و پیشرفت و بعد از ۲۰ سال که منابع افغانستان به سرقت بردند و چپاول کرند یک افغانستان بی ثبات افغانستان دچار هرج و مرج افغانستانی تحویل مردم این کشور داده شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: برخی از مسئولین دولت و مجلس قبل می گفتند که نمی توان با دنیا قهر کرد اینها به قدری به غیر خدا اعتماد داشتند که تنها سه کشور را کل دنیا می‌دانستند کشورهایی که خودشان مشکلات زیادی دارند در حالی که حتی کشور ایران با این سه کشور قطع رابطه نکرده است و تنها می گوید که آمریکا از موضع بالا و برتری و زورگویی با ایران برخورد نکند و نتیجه اعتماد این شد، بعد از ۸ سال نه چرخ سانترفیوژ چرخید نه چرخ اقتصاد و باید پاسخ به مشکلات را از درون کشور و از جوانان و متخصصین ایرانی پرسید.

میر خاطر نشان کرد: لذا وقتی مبانی اندیشه غرب، غربی که سلطه‌جو و استیلاء طلب است، بررسی می‌کنیم این سلطه گری و نگاه به انسان ها نگاه به یک نگاه کالایی است، انسان ها را تقسیم می‌کند انسان هایی که به دردشان می خورد انسان هایی که درجه سه و چهار هستند، چون این ها روحیه ی سلطه‌گری و زورگویی دارند نگاه از بالا به پایین دارند آنها تقسیم کار بین المللی می کنند که چه کشوری چه کسی کجا باشد آنها می گویند که ما کدخدای دنیا هستیم بقیه باید برای ما کار کنند، این مبانی تمدن غرب است، تجربه کشور هم نشان می دهد که از قِبَل تعاملات و ارتباطاتی که با غرب و به ویژه آمریکا داشتیم، بیشترین ضربات را خوردند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: یکی از موضوعاتی که در رابطه با آمریکا و غرب در کشورهای استیلاء طلب یا سلطه‌جو باید به آن اشاره کرد و پرداخت، این است که غربی ها با استفاده از سیطره ی تسلطی که در مطبوعات رسانه های تبلیغی دنیا دارند به دنبال پوشاندن ماهیت خودشان هستند ماهیت غرب چیست، دروغگویی و ماهیت ضد بشری است،اما از این سیطره ای که دنیا دارند از استفاده می کنند و خودشان را می پوشانند عبارت بهتر آمریکایی مهارت خاصی در تبلیغات و آرایش و تزیین مسائل سیاسی و مهارت خاصی در تبلیغات و آرایش چهره کریه خودشان دارند.

وی در ادامه به بیان حقایق و شناساندن چهره واقعی دشمنان اسلام از جمله غرب به مردم اشاره کرد و گفت: یکی از رسالت‌های ما این است که با جهاد تبیین رويكرد استكباري كه آمريكايي‌ها دارند و از ده‌ها سال پيش تا امروز هم ادامه دارد،این سلطه طبی ها را برای مردم دنیا بازگو کنیم و دستکش های مخملی انگشتان چدنی این آمریکایی‌ها را به دنیا نشان دهیم.

وی خاطر نشان کرد:ما باید بی‌اعتمادی به غرب را به عنوان یک تجربه در ذهن خود داشته باشیم و بدون وابستگی به غرب و با استفاده از ظرفیت داخلی نهایت تلاش خود را برای ارتقاء کشور در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی، نظامی، امنیتی و اقتصادی به کار ببندیم که پیروزی با ماست.
Share/Save/Bookmark