داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
وقتی آمریکایی‌ها در طبس خاک شدند
کد مطلب: ۷۶۱۹۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۵۱
شکست آمریکایی‌ها در صحرای طبس نقطه عطفی شد در محاسبات آنان که ایمان به وعده‌های الهی دارند، و نقطه ناامنی شد برای آنان که هوس مجددی در سرپلید خود برای تعرض به این آب و خاک نکنند.
وقتی آمریکایی‌ها در طبس خاک شدند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری، مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: یادمان نرفته اردیبهشت ۵۹ عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان برخی استان‌های جنوب شرقی برای عملیات پنجه عقاب را فراموش نمی‌کنیم نه پدافندی نه آفندی در مقابل حرکت جنگندهای آمریکایی، بالگردهای آنان را خدا با طوفان شن در طبس خاک کرد، بالگردهای آپاچی، و هواپیماهای نظامی آنها سوختند و اجساد نحس و پلید آمریکایی‌ها در طبس ماند و این آفند و پدافند الهی بود که با ریگ‌های بیابان مجهزترین مدرن‌ترینین هواپیماها وتجهیزات روز دنیای آنان را زمین‌گیر و نابود کرد.

 شکست آمریکایی‌ها در صحرای طبس نقطه عطفی شد در محاسبات آنان که ایمان به وعده‌های الهی دارند، و نقطه ناامنی شد برای آنان که هوس مجددی در سرپلید خود برای تعرض به این آب و خاک نکنند.

 امام خمینی (ره) در این زمینه فرمودند «جز این بود که یک‌دست غیبی در کار است؟ نباید بیدار بشوند آنهایی که توجه به معنویات ندارند و به این غیب ایمان نیاورده‌اند؟ نباید بیدار بشوند؟ کی این هلی‌کوپترهای آقای کارتر را که می‌خواستند به ایران بیایند ساقط کرد؟ ما ساقط کردیم؟ شن‌ها ساقط کردند، شن‌ها مأمور خدا بودند، باد مأمور خداست، قوم عاد را باد از بین برد. این باد مأمور خداست، این شن‌ها همه مأمورند.»
 
 طی این عملیات ۶ هواپیما و ۸ بالگرد آمریکایی برای آزادی ۵۳ گروگان آمریکایی در تهران وارد حریم هوایی ایران می‌شوند، در حین این عملیات ۳ بالگرد دچار نقص فنی شده و در نهایت عملیات با کشته‌شدن ۸ نفر به علت وقوع طوفان شن در منطقه طبس و برخورد یک هواپیمای سی ۱۳۰ و یک بالگرد سی‌اچ ۵۳ با یکدیگر کشته می‌شوند و ۵ بالگرد هم روی زمین باقی می‌ماند و بقیه نیروها با ۵ هواپیما خود را به طور کامل شکست می‌خورد.
 
 حضرت امام خامنه‌ای در یک تعبیری فرمودند ملت ایران در سال ۱۳۶۰ با قرارگرفتن در مدار یکی از سنت‌های الهی یعنی جهاد و ایستادگی توانست دشمن را ناامید کند. امروز نیز همان قاعده و قانون جاری است و خداوند سال ۱۴۰۱ همان خداوند سال ۱۳۶۰ است و باید تلاش کنیم خود را مصداق سنت‌های الهی قرار دهیم تا نتیجه آن پیشرفت و پیروزی باشد.

 آری آن روز با صدها طرح و نقشه و پایش سرزمینی و جغرافیایی برای آزادسازی گروگان‌های خود صحرای طبس را انتخاب کردند؛ اما طبس گورستانی شد برای همیشه برای آمریکایی‌ها وزیر دفاع وقت آمریکا در پاسخ پرسش از چگونگی شکست عملیات نجات گفت «آیت‌اللّه خمینی در بالکن خانه خویش ایستاده بود و با هر حرکت دست او، یک هواپیما به زمین می‌افتاد.

 همچنین «هارولد براون»، وزیر دفاع آمریکا در هیجدهم اردیبهشت طی گزارشی به کنگره این کشور اعلام کرد انفجار مهمات و کمبود وقت و سوخت، تیم نجات را مجبور کرد بدون ازبین‌بردن هلیکوپتر و اسناد سری باقی‌مانده در محل، عقب‌نشینی کنند. وی در این گزارش افزود توفان شن غیرمنتظره که قبلاً باعث شده بود بالگَردها از یکدیگر جدا شوند، موجب سرگیجه و از دست دادن تعادل خدمه‌ هلیکوپتر شد.
 
 خدای آن روز خدای امروز هم هست زیرا سنت او یاری مؤمنان است، اگر در وعده صادق تمام کفر جمع شوند برای اخلال در سامانه‌ها وسیستم‌های موشک و پهپادهای ایران باز یاری خدا برای مؤمنین آنها را در نقطه مورد نظر بر زمین می‌نشاند.

 تمام دستگاه‌ها و محاسبات آنان بهم می‌خورد تشکیل جلسه نشست اضطراری، پناه بردن در پناهگاه‌ها، خالی‌شدن فروشگاه‌های مواد غذایی، قطع برق، اخلال در سیستم‌های دفاعی و طوفان‌شن تبدیل به طوفان الاقصی می‌شود و سپس با وعده صادق چنان اسرائیل و اربابان آن را ضربه فنی می‌کند که به تعبیر مقام معظم رهبری غیرقابل ترمیم می‌شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark