داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرستان هیرمند:
دستگاه دیپلماسی از اهرم فشار جهت دریافت حق‌آبه هیرمند استفاده کند
کد مطلب: ۷۵۴۱۲
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۶
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: از دستگاه دیپلماسی و شخص ریاست جمهور خواسته می‌شود جهت دریافت حق‌آبه از اهرم فشار برای مجاب کردن هیأت حاکمه افغانستان استفاده کند.
دستگاه دیپلماسی از اهرم فشار جهت دریافت حق‌آبه هیرمند استفاده کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین راشکی امام‌جمعه شهرستان هیرمند در خطبه‌های این هفته نماز پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید در سوئد برای چندمین بار، حادثه‌ای تلخ و توطئه‌آمیز و خطرناک است و قداست قرآن تا ابد در دل و جان هر مسلمان آزاده جاودانه است.

وی افزود: از علما و دانشمندان جهان اسلام می‌خواهیم، اقتدار جهان اسلام را به دولتمردان سوئد نشان دهند، و با درخواست از دولت‌های اسلامی نسبت به برخورد با این دولت وابسته، در مجامع بین‌الملل و تحریم کالاهای سوئدی اقتدار پیروان قرآن کریم را به نمایش بگذارند.

حجت‌الاسلام راشکی ادامه داد: بیانیه‌های محکوم کننده دیگر کافی نیست، در شرایطی که برای چندمین بار جنایت سوزاندن و هتک حرمت به قرآن در سوئد تکرار می‌شود، سران کشورهای اسلامی و علمای اسلام باید عکس‌العمل نشان دهند، و جلوی این اهانت‌ها را بگیرند.

وی تصریح کرد: تجمع مردمی سیستان برای پیگیری حقابه هیرمند با حضور باشکوه اقشار مختلف برگزار شد، مردم مؤمن و صبور سیستان که خشکسالی صبر آنان را لبریز کرده‌ است، به هر دری می‌زنند، تا شاید گشایشی برای آنها رخ دهد و با برگزاری تجمع قانونی به دنبال احقاق حق خود از کشور همسایه هستند.

خطیب نماز جمعه هیرمند تاکید کرد: از دستگاه دیپلماسی و شخص ریاست محترم جمهور درخواست می‌کنیم، از اهرم‌های فشار برای مُجاب کردن هیأت حاکمه افغانستان جهت دریافت حق آبه هیرمند استفاده کنند چرا که حاکمان افغانستان به معاهده ۱۳۵۱ در مورد حقابه پایبند نیستند، و تاکنون به تعهدات انسانی و اخلاقی و بین‌المللی خود عمل نکرده‌اند.

وی افزود: برای جمهوری اسلامی ایران که همه زورگویان و ستمگران را به زانو در آورده‌است، زیبنده نیست که در مقابل حق قانونی مردم صبور و مرزنشینان غیور سیستانی تا این حد مُماشات به خرج دهد، مردم خواستار حق‌آبه آبه قانونی خود را خواستار هستند، از رئیس‌جمهور و هیأت دولت می‌خواهیم، تا برای بررسی مشکلات و معضلات این منطقه به سیستان سفر کنند، مردم به خاطر ریزگردها نمی‌توانند در این منطقه زندگی کنند.

طوفان‌ها خسارات عمده‌ای به سلامت و زندگی مردم تحمیل کرده است، تداوم خشکسالی و از بین رفتن دام و کشاورزی، بسیاری از اهالی سیستان مجبور به مهاجرت به استان‌های دیگر و ترک خانه و کاشانه خود هستند.

وی با اشاره به روز خبرنگار تاکید کرد: روز خبرنگار فرصتی گرانبها برای پاسداشت تلاش‌های شبانه‌روزی همه خبرنگاران سخت‌کوش و تواناست که مجاهدانه به تعهد خود به مملکت اسلامی، و وفاداری خویش به اسلام عزیز و رهبری معظم انقلاب در عرصه‌های مختلف از جمله شبیخون فرهنگی، دفاع از ولایت و پاسداری از منافع و امنیت ملی و همچنین ادای رسالت جهاد تبین و اطلاع رسانی و مقابله با دیکتاتوری رسانه‌ای دشمنان را اثبات کرده‌اند، به روح بلند خبرنگاران شهید درود می‌فرستیم و برای خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه، خبر و قلم، مزید عزت، و دوام و توفیق، توأم با سلامتی آرزومندیم.

وی ادامه داد: محفل و مکتب سیدالشهداء همیشگی است و چراغ اهل بیت(ع) خاموش نمی‌شود و پیرغلامان حسینی آبروی بسیار زیادی در درگاه خداوند و مردم دارند و الگوی جوانان و نوجوانان ما هستند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark