داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل راه و شهرسازی شمال سیستان و بلوچستان خبر داد:
ساخت ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در شمال سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۶۲۲۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۴۲
مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان سیستان و بلوچستان از ساخت بیش از ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به همراه چهار پل بزرگ نهراب، شیله، ماشکید و افضل‌آباد با اعتبار افزون بر ۲ هزار و ۶۸۹ میلیارد تومان در چهار سال اخیر خبر داد.
ساخت ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در شمال سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا، عطاالله اکبری ظهر امروز در بازدید تعدادی از معتمدین و ریش‌سفیدان سیستان و بلوچستان از پروژه‌های ساخت بزرگراه در محورهای شمال استان بیان کرد: در سال‌های اخیر دولت با درکی عمیق از مناطق محروم، توسعه زیر ساخت‌های راه را در اولویت قرار داده به‌طوری که توانستیم با حمایت مسئولان استانی با بهره‌گیری مناسب از این فرصت طلایی و با کارکرد و رویکردی امیدبخش و کارشناسانه هم راستا با خط‌مشی و اصول راهبردی دولت اقدام به تدوین برنامه‌ها و تلاش مضاعف برای خروج از محرومیت تاریخی و رفع مشکلات انباشت شده از گذشته در این حوزه نماییم.

وی تأکید کرد: در این راستا علاوه بر بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور در سال جاری عملیات ساخت ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی را آغاز نموده که در تلاش است با هدف‌گذاری رقم اعتباری بیش از ۲ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان ۸۰ کیلومتر آن را تا پایان سال افتتاح نماید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال جاری پروژه بزرگراه زابل - زاهدان پس از ۱۸ سال با تلاش جهادی دولت مردمی به اتمام می‌رسد.

اکبری با یادآوری اینکه یکی از افتخارات دولت تقویت زیر ساخت‌های حمل‌ونقل در سیستان و بلوچستان بوده است، اظهار کرد: بزرگراه یکی از مسائل مهم و اساسی و به‌عنوان یکی از ارکان پیشرفت جنوب شرق کشور و زندگی مردم برای جابه‌جایی مسافر و بار در حوزه داخلی و خارجی بسیار حائز اهمیت است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark