داخلی آرشيو گفتگو صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خبر داد:
محقق شدن ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی بافت فرسوده شهرستان زابل
کد مطلب: ۷۵۰۵۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی بافت فرسوده شهرستان زابل در هئیت دولت مصوب شد.
محقق شدن ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی بافت فرسوده شهرستان زابل
به گزارش پایگاه خبری‌اوشیدا، محمد سرگزی در گفتگو با عصرهامون بیان کرد: در اواخر سال ۹۹ درخواست تامین اعتبار برای بهسازی بافت فرسوده شهر زابل از سازمان برنامه و بودجه داشتیم که با موافقت وزیر کشور مقرر شد اعتبار لازم در این خصوص تخصیص یابد.

وی ادامه داد: به دلیل همزمان شدن با تغییر دولت پرونده تامین اعتبار برای بافت فرسوده شمال استان متوقف شد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم از رییس جمهور درخواست کردیم تا دستورات لازم را برای به جریان افتادن پرونده تامین اعتبار بافت فرسوده شمال استان به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کند.

سرگزی تصریح کرد: در آبان ماه سال گذشته با موافقت وزیر کشور ابلاغیه برای برنامه و بودجه صادر که به دلیل نبود اعتبار مجدد متوقف شد.

وی ادامه داد: در نهایت با پیگیری‌های صورت گرفته و ابلاغ معاون اول رئیس جمهور به قید فوریت برای سازمان برنامه و بودجه روز گذشته هفتم اسفندماه ۳۶۰ میلیارد تومان جهت اعتبارات تملک دارایی، کمک بلاعوض و تسهیلات برای شهرستان زابل در هئیت دولت به تصویب رسید.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ۱۵۰میلیارد اعتبارات تملک دارایی برای بهسازی معابر ۳۰ میلیارد برای بهسازی منازل مسکونی بافت فرسوده به صورت بلاعوض، ۳۰ میلیارد جهت کمک بلاعوض برای اسکان موقت برای افرادی که اقدام به ساخت منزل جدید کنند و ۱۵۰ میلیارد هم اعتبار برای ساخت مسکن مصوب شد.

وی گفت: با تصویب این اعتبار و ابلاغ آن به بنیاد مسکن عملیات اجرایی بهسازی بافت فرسوده شهرستان زابل در روزهای آینده توسط این سازمان آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط:
طرح تلفیقی و جامع شهری زابل به کجا رسید؟

کلاف سردرگم آسفالت چهل تیکه زابل این بار در زمین ستاد بحران!


انتهای خبر/ ‌
Share/Save/Bookmark