داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سرپرست پژوهشگاه زابل:
خبرنگاران آئینه تمام نمای جامعه هستند
کد مطلب: ۷۵۴۳۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۲
سرپرست پژوهشگاه زابل گفت: خبرنگاران آئینه تمام نمای یک جامعه هستند، اصحاب رسانه با قلمشان بدون هیچ چشم داشتی به دنبال تنویر افکار عمومی هستند.
خبرنگاران آئینه تمام نمای جامعه هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا بابک نصرتی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که با حضور شماری از اصحاب رسانه حوزه سیستان برگزار شد ضمن تبریک این روز، بیان کرد: رسانه‌ها در آگاهی بخشی به مردم وظیفه خطیر و تاثیرگذاری را بر عهده دارند و با توجه به اثربخشی رسانه‌ها در جامعه باید در این مسیر به درستی گام برداشته شود.

وی افزود: در شرایط فعلی مردم سیستان، قلم خبرنگار علاوه بر انعکاس مشکلات و بیان انتقادات سازنده باید به ایجاد امید در جامعه نیز کمک کند.

سرپرست پژوهشگاه زابل ادامه داد: یکی از رسالت‌های مهم رسانه انعکاس اخبار جامع و صحیح است و نباید بدون تحقیق و کنکاش و ارزیابی صحت و سقم خبر بر انتشار آن مبادرت ورزد زیرا انتشار اخبار و وقایع غلط باعث صدمات جبران‌ناپذیری می‌شود.

نصرتی با مثبت ارزیابی کردن ارتباط مدیران با اصحاب رسانه و نقش و جایگاه آنها در حوزه سیستان تصریح کرد: خوشبختانه سیستان از لحاظ کار رسانه‌های گوی سبقت را از سایر نقاط کشور ربوده است و خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند همواره با طرح موضوع و ارائه راهکارهای سالم و سازنده ما را در مسیر تحقق پژوهش‌های علمی و توسعه منطقه و خدمت به مردم یاری کنند و ما نیز با آغوش باز از آنان استقبال می‌کنیم.

سرپرست پژوهشگاه زابل به گوشه‌ای از فعالیت‌های پژوهشگاه زابل در بخش های مختلف اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در سال گذشته پژوهشگاه نشست‌های تخصصی در خصوص ظرفیت‌ها و مشکلات منطقه سیستان از جمله راهکارهای مدیریت بحران آب، تامین انرژی پایدار، بحران ریزگردها در سیستان و راهکارهای پیش رو با حضور متخصصین، دانشگاهیان و عموم مردم برگزار کرده است.

وی درخصوص حمایت از نخبگان بومی بیان کرد: باید از متخصصان بومی و نخبگان سیستان برای تصمیم‌گیری و حل مشکلات منطقه استفاده شود چرا که جامعه دانشگاهی سیستان طرحها و مقالات خوبی دارند و انتظار می‌رود سازمان‌ها و نهادها از این طرحها استفاده کنند.

نصرتی در خصوص همکاری پژوهشگاه زابل با سازمان ها و ادارات مختلف ادامه داد: پژوهشگاه زابل با جهادکشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی همکاری خوبی دارد و در این راستا دکتر محمدعلی نوبخت رئیس منابع طبیعی کشور به جهت همکاری از ظرفیت‌های پژوهشگاه زابل بازدید داشته اند و پژوهشگاه ظرفیت تولید نهال به سه روش را دارد که بصورت تحقیقاتی در منطقه سیستان اجرا شده است و سازمان‌ها و ادارات موضوعات و مشکلات منطقه سیستان را بصورت مسئله محور به پژوهشگاه ارائه دهند ما از تمام توان و ظرفیت موجود برای ارائه راهکارهای علمی استفاده خواهیم کرد.

سرپرست پژوهشگاه زابل افزود: از جمله برنامه‌های آینده پژوهشگاه زابل راه‌اندازی دفتر ترویج است که طرح آن آماده می‌باشد ودر نظر داریم کارهای مطالعاتی و علمی که در پژوهشگاه انجام شده است و نتیجه مثبت داشته اند به عموم مردم معرفی و آموزش دهیم.

شایان ذکراست، خبرنگاران حوزه سیستان از طرحها و پروژه‌های عمرانی انجام شده در پژوهشگاه زابل شامل موزه حیات وحش، بازسازی و بهسازی باغ وحش، سالن در حال احداث همایش‌های مجتمع بقیه‌الله‌الاعظم(عج) چاه نیمه، نهالستان و گیاهان دارویی، مجموعه پرورش شترمرغ، مرغداری، تکثیر و پرورش گاو اصیل سیستانی، ساخت نهالستان جدید(تولید نهال انبوه)، کشت نهال به روش جدید بازدید به عمل آوردند.

در پایان این مراسم از خبرنگاران و اصحاب رسانه توسط سرپرست پژوهشگاه زابل تجلیل به عمل آمد.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark