داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
استاندار سیستان‌و‌بلوچستان:
اجرای طرح‌های تامین اضطراری آب سیستان با جدیت پیگیری می‌شود
کد مطلب: ۷۵۶۱۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۸
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح‌های اضطراری تامین آب به سرعت در حال اجراست و مشکلات احتمالی حین اجرای طرح را با استفاده از اختیارات مرتفع می نماییم.
اجرای طرح‌های تامین اضطراری آب سیستان با جدیت پیگیری می‌شود
به گزارش اوشیدا، محمد کرمی در جریان سفر به سیستان و در دیدار ائمه جمعه این منطقه بیان کرد: برخی از روند اجرای طرح‌های تامین آب گلایه دارند که در پاسخ باید گفت طرح‌های اضطراری تامین آب استان با جدیت پیگیری می‌شود و به سرعت در حال اجراست.

وی ادامه داد: عملیات لوله گذاری برای انتقال آب از منطقه تهلاب و همچنین انتقال آب از دریای عمان به سرعت در حال اجراست و کارگاه‌های مهندسی در طول مسیر اجرای پروژه در شهرستان‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: به فرمانداران در بحث اجرای این طرح‌ها اختیارات تام داده شده است و فرمانداران موظفند مشکلات فراروی طرح را در هر منطقه پیگیری و مرتفع نمایند و اگر مسئولی در این زمینه همکاری نداشته باشد بی‌شک عزل خواهد شد.

استاندار خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی یک طرح تامین اضطراری آب برای استان و رفع بحران بی‌آبی است که در حال اجراست و بنده با اختیارات خودم توافقات مورد نیاز با حوزه‌های مختلف را انجام داده‌ام.

وی در ادامه به سفر هیئت افغانستانی اشاره کرد و تصریح کرد: در سفر این هیئت توافقات خوبی در حوزه اقتصادی انجام شد و برای عملی شدن این توافقات باید کمیته‌های مشترک تشکیل شود‌.

کرمی گفت: هدف گذاری ها رونق تجارت، با انجام کارهای زیربنایی و اتصال آسیای میانه، چین و افغانستان به آب‌های آزاد است که برای رسیدن به این اهداف باید شرکت‌های مشترک تجاری با منافع مشترک تجاری با کشورهای همسایه ایجاد شود.

کرمی گفت: این شرکت‌های مشترک نه تنها با افغانستان بلکه با کشورهای پاکستان و کشورهای عربی باید تشکیل شود و برای صادرات و واردات کالاهای مورد نیاز بین دو کشور برنامه‌ریزی شود.
Share/Save/Bookmark