داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۲
 
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:
رسانه به یکی از ابزارهای تربیت تبدیل شده است
کد مطلب: ۷۴۸۰۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: امروزه رسانه به یکی از ابزارهای تربیت تبدیل شده است و معلمان می توانند از آن به نفع تربیت صحیح دانش آموزان استفاده کنند.
رسانه به یکی از ابزارهای تربیت تبدیل شده است
به گزارش اوشیدا به نقل از ایسنا، میرعبدی در گردهمایی مدیران، معاونان و مربیان پرورشی مدارس شهر سراوان با موضوع «مدرسه؛ کانون تربیت» افزود: هدف بلند و متعالی ما در آموزش و پرورش تمدن سازی و شکوفایی تمدن اسلامی است که این مهم از طریق تربیت نیروی انسانی پرورش یافته براساس آموزه های وحیانی و الهی و دارای هویت ملی و اسلامی محقق خواهد شد.

وی اظهار کرد: سراوانِ بزرگ با وجود مردان و زنان بزرگ، متدین و وارسته یکی از گنج‌های پنهان در سیستان و بلوچستان است که مسئولیت ما در دستگاه تعلیم و تربیت را دو چندان می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: مدرسه کانون تربیت است و اگر می خواهیم جامعه صالح داشته باشیم، این جامعه از مدرسه صالح و مدرسه صالح نیز به دست پرتوان مدیران و معلمان شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه معلمان رسولان جامعه هستند، بر پرورش تمام ساحتی دانش آموزان در مدارس تاکید کرد و گفت: آموزشی که بدون تربیت و اخلاق صورت بگیرد فایده ای برای افراد و جامعه نخواهد داشت.

میرعبدی با تاکید بر کرامت انسانی و جایگاه معلمی گفت: نزدیک ترین افراد به پیامبر در روز قیامت راستگوترین، امانت دارترین، وفادارترین به عهد و پیمان، خوش اخلاق ترین و مردم دارترین افراد هستند.

وی با بیان اینکه معلمان به عنوان رسولان جامعه باید به این صفات آراسته باشند، تصریح کرد: راستگویی جزو فطرت انسان است و نباید اجازه دهیم که دروغگویی در مدرسه و جامعه نهادینه شود که اگر این اتفاق بیفتند یقینا وظیفه خود را به درستی انجام نداده‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: امانت داری یکی دیگر از مهمترین ویژگی های معلمان است چرا که سرشارترین و مهمترین سرمایه زندگی یعنی دانش آموزان، در دستان معلمان است و باید دقت کنیم در این امانتداری درست عمل کنیم.

میرعبدی وفای به عهد، خوش اخلاقی و مردمی بودن را از دیگر ویژگی های مهم برای معلمان عنوان کرد و گفت: معلمان برای دانش آموزان نقش الگویی دارند و می توانند هویت ملی و اسلامی را با عمل و رفتار خود در آنان ایجاد کنند.

وی با اشاره به نقش مهم معلم در اثرگذاری روی شخصیت دانش آموزان تصریح کرد: در مقطع متوسطه که شخصیت دانش آموزان شکل می گیرد، نقش معلم خیلی مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: صرفا به اهتزار درآوردن پرچم افتخارات علمی مراد و مقصود ما نیست، بلکه انسان سازی به عنوان خلیفه خداوند بر روی زمین والاترین هدفی است که در آموزش و پرورش به دنبال آن هستیم.

میرعبدی افزود: همچنان که در دوران دفاع مقدس، معلمان نقش آفرین بودند هم اینک نیز در حوزه جهاد تبیین و ایجاد باورهای دینی نقشی محوری و مهم دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در اسلام خاطر نشان کرد: مدرسه همسنگ با مسجد است و معلم در مدرسه نق
Share/Save/Bookmark