داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
انگیزه سرقت نفت ولیعهد سعودی لو رفت
شکست سنگین محمد بن سلمان در سفر به کویت
کد مطلب: ۶۴۵۶۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
یک کارشناس عرب به تحلیل علت شکست ولیعهد عربستان سعودی در سفرش به کویت و دست رد کویتی‌ها به سینه او پرداخت.
شکست سنگین محمد بن سلمان در سفر به کویت
به گزارش گروه اوشیدا ، کارشناس عرب با بیان اینکه سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به کویت شکست خورد، تاکید کرد کویت به بن سلمان اطلاع داده است اجرای شروط او غیرممکن است.

فواد ابراهیم، نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: سناریوهایی وجود دارد از جمله «گفتمان توهین آمیز» دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی که دو روز پیش بیان کرد.

وی افزود: «این سفر (سفر محمد بن سلمان به کویت) به دو ساعت کاهش پیدا کرد و با تاخیر در ورود، تسریع در ترک کویت و کاهش سطح مذاکرات صورت گرفت. نتایج این سفر، از برنامه کاری آن که قرار بود دو روز ادامه داشته باشد مشخص است.»

بیشتر بخوانید: اجیر شدن محمد بن سلمان برای سفر به کویت و برآورده کردن خواسته‌های آمریکا

ابراهیم نوشت: «بن سلمان با الصباح الاحمد جابر الصباح، امیر کویت در ضیافت غذا دیدار کرد اما به او گفته شد که شرایط تو پذیرفتنی نیست و از همان جا که آمدی بازگرد.»

در خصوص شروطی که ولیعهد سعودی به کویت برده بود نیز ابراهیم تاکید کرد: «جبران کمبود نفت در بازار پس از توقف صادرات نفت ایران از این مسائل بود.»

وی تاکید کرد: «بن سلمان به مهمانی نیامده بود بلکه برای دزدی در لباس فرد پیروز وارد کویت شده بود و سرقت نفت کویت و خاک این کشور موضوع سفر او بود.»

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark