داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سرپرست اداره کل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان خبر داد:
خروج گله ۸۰ نفری شتر از تالاب هامون
کد مطلب: ۷۵۶۶۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۸
سرپرست اداره کل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: در راستای جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی پناهگاه حیات‌وحش هامون محیط‌بانان شهرستان زابل یک گله ۸۰ نفری شتر را از این منطقه بیرون راندند.
خروج گله ۸۰ نفری شتر از تالاب هامون
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، محمدرضا علیمرادی در گفتگو با خبرنگار «عصرهامون» بیان کرد: در پی گشت و کنترل مستمر و روزانه یگان حفاظت محیط‌زیست برای رصد و پایش در راستای جلوگیری از تخریب محیط‌زیست و شکار، محیط‌بانان به یک گله ۸۰ نفری شتر در حاشیه تالاب هامون سابوری منطقه برنگ برخورد کرده که بلافاصله نسبت به خروج آن اقدام کردند.

وی افزود: همچنین همکاران یگان حفاظت محیط‌زیست اقدام به دستگیری دو نفر متخلف به همراه یک قبضه سلاح شکاری قبل از شروع به شکار در پناهگاه حیات‌وحش هامون نمودند که به همراه مستندات به مقام قضایی جهت پیگیری موضوع تحویل شدند.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط‌زیست تصریح کرد: همه ساله گله‌های بزرگ شتر به‌صورت غیرمجاز وارد مناطق تالاب هامون در شمال استان شده و با چرای بیش از حد باعث تخریب گسترده پوشش گیاهی، فرسایش بستر تالاب و گسترش کانون‌های گردوغبار می‌شوند.

علیمرادی باتوجه‌به اینکه چرای دام‌ها در پناهگاه حیات‌وحش هامون ممنوع است اظهار کرد: برطرف‌شدن مشکلات زیست‌محیطی شمال استان نیازمند تعامل مناسب بین همه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان است و از تمامی دستگاه‌های مرتبط درخواست نمود در قالب مسئولیت‌های تدوین شده در برنامه مدیریت تالاب هامون همکاری نمایند.

وی گفت: برطرف‌شدن مشکلات زیست‌محیطی شمال استان نیازمند تعامل مناسب بین همه دستگاه‌های اجرایی است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark