داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم عنوان شد؛
شهید حاج قاسم سلیمانی نماد مدیریت اسلامی بود/شهدا با خونشان از حرم دفاع کردند
کد مطلب: ۷۳۲۲۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
یادواره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم نیروهای مسلح شمال سیستان و بلوچستان امروز در ناحیه مقاومت بسیج زابل برگزار شد.
شهید حاج قاسم سلیمانی نماد مدیریت اسلامی بود/شهدا با خونشان از حرم دفاع کردند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبرپور نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان در این مراسم گفت: امروز باید ببینیم که شهید حاج قاسم چه داشت که صاحب مکتب می شود.

وی افزود: مکتب شهید سلیمانی برای همه ما درس، پیام و وظیفه دارد که باید در راه آرمان های انقلاب اسلامی به کار گرفته شود.

حجت الاسلام اکبرپور خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی خدا را محور قرار داده بود و یکی از دلایلی که خود این شهید لباس رزم به تن می کرد و در جبهه جنگ حضور می یافت قرار دادن خداوند به عنوان محور بود که از مکتب امام حسین ( ع) برگرفته شده است.

وی ادامه داد: دومین محوری که شهید سلیمانی برای خود انتخاب کرده بود ولایت مداری و تعهد به ولایت بود، امروز خیلی ها عنوان می کنند که ما ولایت مدار هستیم اما در صحنه های امتحان است که مرد از نامرد تشخیص داده می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان افزود: ولایت مداری ما امروز باید در تعهد ما باشد نه به شعار و گفتار، ولایت مدار کسی است که منویات ولی فقیه را تشخیص بدهد.

وی گفت: امروز کسانی هستند که زیر سایه درخت انقلاب و و لایت بهره می برند اما مثل موش به ریشه های این درخت افتاده اند تا درخت را بخشکانند.

حجت الاسلام اکبرپور ادامه داد: یکی از مهمترین ویژگی های مهم حاج قاسم سلیمانی توان مدیریتی ایشان بود که گروه های مختلف مقاومت را از کشورهای مختلف زیر یک پرچم قرار داد.

وی گفت: مدیریت اسلامی را باید از حاج قاسم سلیمانی امروز اگر نابسامانی هایی وجود دارد ریشه در بی عرضه بودن برخی از افراد دارد.

وی افزود: سیاست اسلامی اگر در این مملکت سایه بیافکند دیگر مرد جلوی خانواده خود شرمنده نمی شود اگر تحصیلکرده های غرب در اقتصاد کشور رخنه کنند دودش به چشم مردم می رود امروز می بینیم که با فاصله گرفتن از اقتصاد اسلامی چه بر سر معیشت خانواده ها آمده است.

موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زابل نیز در این مراسم گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهدات نیست چرا که بر این باور هستیم که صادق ترین افراد تاریخ، شهدا و مسیر این عزیران است.

وی افزود: اگر امروز می خواهیم شاهد پیشرفت باشیم باید سیره شهدا و کسانی که با رادمردی و استقامت برای انقلاب اسلامی جان دادند را در پیش بگیریم.

سنچولی تصریح کرد: شهدا عقلانی ترین و منطقی ترین مسیر را انتخاب کردند این شبهه ای که امروز می گویند احساسات در شهادت رزمندگان نقش داشت درست نیست چرا که در برابر گلوله احساسات هیچ جایگاهی نخواهد داشت.

وی بیان کرد: امروز اگر نظام ما به قله های افتخار دست یافته است به برکت خون شهدا است، شهدایی که تنها از یک منبع دستور می گرفتند که آن هم ولایت فقیه بود.

حجت الاسلام مجتبی عزیزی امام جمعه شهرستان زابل نیز در این مراسم گفت: شهدای مدافع حرم ویژگی هایی دارند که فهم این ویژگی ها از ضروریات زندگی امروز ما است.

وی افزود: شهدای مدافع حرم سه ویژگی ایمان، مجاهد و مهاجر داشتند که با خونشان حرم را حفظ کردند

امام جمعه زابل تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک کد به ما داد که ایران حرم است و دفاع از این حرم فرض همه ما است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark