داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
دستور بازگشایی بازارچه ها در حکم استاندار جدید؛
ترکش های دولت قبل هنوز معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده است
کد مطلب: ۷۴۱۲۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳
با تغییر دولت زمزمه های بازگشایی بازارچه های مرزی یک بار دیگر به گوش می رسد که همین امر باعث امیدواری در بین مردم ساکن نقطه صفر مرزی شده است.
ترکش های دولت قبل هنوز معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده است
به گزارش اوشیدا؛ یکی از مهمترین راه هایی که می توان امید و اشتغال را در شمال سیستان و بلوچستان زنده کرد ساماندهی بازارچه های مرزی در این منطقه است.

پس از انسداد مرز توسط دیوار امنیتی فعالیت های شخصی در مرز متوقف شد و تنها از طریق بازارچه ها مردم می توانستند اقدام به جا به جایی کالا کنند.

با این حال با توجه به عدم تمایل دولت افغانستان و برخی از کارشکنی ها در دولت قبل بیشتر از یک دهه بازارچه های مرزی بدون فعالیت ماند تا به صورت مستقیم معیشت مردم تحت تاثیر قرار گیرد.

حال با تغییر دولت زمزمه های بازگشایی این بازارچه ها یک بار دیگر به گوش می رسد که همین امر باعث امیدواری در بین مردم ساکن نقطه صفر مرزی شده است.


دستور بازگشایی بازارچه ها در حکم استاندار جدید


محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: متاسفامه دولت قبل به هیچ عنوان در بحث بازگشایی بازارچه های مرزی همکاری نکرد.

وی افزود: با توجه به بازدید رئیس جمهور به صورت هوایی از بازارچه های مرزی مقرر شده است که این بازارچه ها هر چه سریعتر بازگشایی شوند که این دستور در حکم استاندار جدید هم اعمال شده است.

سرگزی تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که در گذشته پیش روی بازگشایی بازارچه های مرزی بود عدم تمایل دولت قبلی افغانستان بود که با تغییر دولت در این کشور اکنون می توانیم تبادلات کالا را توسط مردم در این بازارچه ها آغاز کنیم.

وی با اشاره به آخرین تحولات در خصوص منطقه آزاد سیستان گفت: قانون منطقه آزاد سیستان ابلاغ شده است اما یک اساسنامه توسط شوار مناطق آزاد باید تنظیم شود تا به تصویب برسد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل تاخیر در روند اجرایی منطقه آزاد سیستان تغییر دولت دانست و افزود: این بار تصویب منطقه آزاد در حد حرف نیست، در ابتدای کار قرار داریم و پس از طی شدن روند اداری آن به زودی فعالیت های منطقه آزاد آغاز خواهد شد.

سرگزی تصریح کرد: رئیس جمهور نیز تاکید بسیاری به اجرایی شدن منطقه آزاد سیستان دارند تا از ظعم شیرین آن همه مردم منطقه بچشند.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark