داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
تیرهای فرسوده برق در خط مقدم بحران قرار دارند؛
طوفان شن در شبکه برق سیستان اختلال ایجاد کرد/
کد مطلب: ۷۴۴۷۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰
طوفان و گرد و خاک شديد با سرعت 119 کیلومتر در برخي از نقاط سیستان سبب اختلال و قطعی برق و مسدود شدن تردد شد.
طوفان شن در شبکه برق سیستان اختلال ایجاد کرد/
به گزارش اوشیدا، وزش طوفان شن و تندباد و خاک شدید با سرعت حدود ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت و به همراه گرد و خاک بسیار شدید سیستان را درنوردید که به علت این سرعت طوفان برخی از شبکه‌های برق حوزه سیستان متاثر از این طوفان دچار آسیب شدند.و خسارات زیادی به خسارت به زیرساخت های برق شهرستان های حوزه سیستان وارد کرده است .

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرما گفت: واژگونی تیرهای برق در مسیر ارتباطی روستاها و دهستان سال هاست مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده است وبا توجه به طوفان و گرمای هوا در منطقه برق از ساعت ۱۱ صبح قطع شده و مشکلاتی را برای مردم منطقه به وجود آورده است.

وی ادامه داد: چه کسی اکنون پاسخگوی ماست و هزینه تعمیر وسایل ما را تامین می کند؟ ما چه گناهی کرده ایم که بچه های کوچکمان باید با گریه این گرمای طاقت فرسا را تحمل کنند.

یکی دیگر از شهروندان با توجه به شدت طوفان و گرد و خاک و قطعی برق بیان کرد: طوفان باعث ورود خاک به منازل مردم شده و قطعی آب و برق هم مانع از انجام هر گونه امور نظافتی شده است.

احمدعلی ریاحی رئیس اداره برق زابل در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: با توجه به وزش باد شدید درسیستان که باعث خسارت به شبکه توزیع برق این منطقه شد، بخشی از مناطق شهری و روستایی شهرستان های هامون،هیرمند و نیمروز دچار خاموشی موقتی شدند که پرسنل امور برق شهرستان با مراجعه به مناطق آسیب دیده نسبت به پایداری شبکه برق این مناطق در حال اقدام هستند.

وی افزود: طوفان شدید موجب سقوط و شکستن ۷ اصله تیر برق و تخریب ۲ کیلومتر شبکه و قطعی برق چندین روستا در شهرستان های حوزه سیستان و بخش مرکزی زابل شد که ۱۰ اکیپ فعال پس از بازدید میدانی با مراجعه به مناطق آسیب دیده نسبت به پایداری شبکه برق این مناطق اقدام کردند.

وی ادامه داد: برخی از این تیرهای برق در صورت وزش باد شدید ممکن است هر لحظه سبب ایجاد اتصال و قطعی های چند ساعته در شبکه برق ایجاد کنند که می تواند عاملی برای تهدید جانی و مالی ساکنین محله ها و همچنین خسارت به شبکه توزیع برق شود.

وی با اشاره به مشکلات حاصله از سقوط تیر برق ها افزود: یکی از مشکلات عمده روستاها پس از هر بار طوفان قطعی مکرر برق است که با نا آرامی های جوی، در روستاهای این مسیر شاهد قطع برق خواهیم شد.

وی با اشاره به بحران طوفان و شکستگی تیرهای برق و قطعی برق ۵ ساعته در روستای کرمی بخش تیمورآباد شهرستان هامون افزود: قطعی برق در این روستا به دلیل سقوط تیرهای برق طولانی شده بود و پرسنل برق شهرستان در حال رفع و بررسی این مشکل هستند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم شرایط بد جوی امکان خسارت به شبکه برق وجود دارد که به این جهت پرسنل امور برق این شهرستان در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

فرشته عسکری
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark