داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
شاید کار به شمردن کارت زرد و قرمز بکشد
بررسی همه احتمالات برای صعود استقلال
کد مطلب: ۷۱۵۹۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
استقلال فقط در صورت برد مقابل الاهلی عربستان می تواند امیدوار به صعود از گروه خودش باشد.
بررسی همه احتمالات برای صعود استقلال

به گزارش  اوشیدا به نقل از "ورزش سه"، تساوی یک بر یک استقلال مقابل الشرطه عراق کار آبی های پایتخت را برای صعود به دور حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا دشوار کرد و حالا آنها باید مقابل الاهلی عربستان به برد برسند تا شانس صعود داشته باشند.


وضعیت گروه استقلال با توجه به انصراف الوحده امارات به قدری پیچیده شده که حتی ممکن است کار برای صعود به شمارش کارت های زرد و قرمز برسد. در حال حاضر الاهلی عربستان 6 امتیازی است و صدرنشینی اش قطعی شده است. الشرطه با 5 امتیاز و استقلال با 2 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند و از بین آنها یک تیم به دور بعدی می رسد.


نکته مهم این است که الشرطه عراق دیگر هیچ مسابقه ای در دور گروهی نداردو استقلال یک بازی حساس با الاهلی عربستان خواهد داشت که در صورت برد در این دیدار با هر نتیجه ای به دور بعدی صعود می کند.


اگر استقلال مقابل الاهلی عربستان به برد برسد جمع امتیازاتش 5 خواهد بود و با الشرطه هم امتیاز خواهد شد. از آنجایی که تفاضل گل ملاک صعود تیم ها در صورت هم امتیاز شدن است استقلال بازهم از این نظر برتر خواهد بود. آبی ها هم اکنون تفاضل گل منفی یک دارند و الشرطه تفاضلش صفر است. اگر استقلال با هر نتیجه ای جز یک بر صفر الاهلی را شکست بدهد آنوقت از نظر تفاضل گل یا گل زده بالاتر از الشرطه خواهد ایستاد و به عنوان تیم دوم صعود خواهد کرد.

 

 

حراج تابستونی انواع ست های ورزشی به قیمت عمده !!

 

استقلال تا اینجای رقابت ها 5 کارت زرد گرفته و الشرطه 5 کارت زرد و یک کارت قرمز دریافت کرده است؛ با این تفاسیر بازیکنان استقلال باید حواسشان باشد که در بازی بعدی کارت دریافت نکنند تا در صورت برد یک بر صفر بدشانسی نیاورند

 


مساله مهم درباره آبی ها این است که شاید آنها با نتیجه یک بر صفر الاهلی را ببرند و اگر این اتفاق بیفتد با الشرطه در امتیازها، گل زده، گل خورده و تعداد برد یکسان خواهند شد. حتی دو بازی رودرروی دو تیم هم یک بر یک مساوی شده و همه چیز برابر است تا در این صورت کار به شمارش کارت های زرد و قرمز برسد. در این شرایط هم استقلال تاکنون وضعیت بهتری نسبت به الشرطه دارد. تیم عراقی تاکنون با 6 کارت زرد و یک کارت قرمز به کارش خاتمه داده و استقلالی ها 5 کارت زرد گرفته اند که اگر آبی ها یک بر صفر بازی بعدی را ببرند و کار به شمارش کارت ها برسد، با وضعیت کنونی آنها شرایط بهتری دارند.البته این در صورتی است که در بازی بعدی اتفاق عجیبی از نظر شمارش کارت رخ ندهد.


با این وضعیت به نظر می رسد استقلال با هر نتیجه الاهلی عربستان را شکست بدهد به دور بعدی رقابت ها صعود خواهد کرد؛ مگر اینکه از نظر تعدادکارت زرد و قرمز یک رکورد عجیب در بازی با الاهلی عربستان رخ بدهد. ضمن اینکه هر نتیجه ای غیر از برد برای استقلال این تیم را از دور رقابت ها کنار خواهد زد تا یک ناکامی بزرگ برای آبی های پایتخت رخ بدهد.


باید منتظر ماند و دید در آخرین مسابقه آبی ها در دور گروهی چه مسائلی را شاهد خواهیم بود.


 

 

 

علا مهاوی بازیکن الشرطه که در بازی با الاهلی از زمین بازی اخراج شد، تنها کارت قرمز این تیم را دریافت کرده است

 

 

 

**نحوه بررسی شرایط صعود تیم ها در دور گروهی طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا به شرح ذیل است:

 

 

 

 

1-تعداد بیشتر امتیازات حاصل شده در مسابقات گروهی در میان باشگاه های حاضر 
2-تفاضل گل بالاتر بین بازی های انجام شده در میان باشگاه های حاضر 
3-تعداد گل زده بیشتر در بین بازی های انجام شده در میان باشگاه های حاضر 
4-اگر پس از استفاده از معیارهای مذکور، دو تیم یا تعداد بیشتری هنوز دارای رتبه ای برابر هستند، معیارهای ذکر شده بین تیم ها به صورت تکفیک شده (دو به دو) اعمال شده و رتبه نهایی آنها تعیین می شود. اگر این روش نیز فایده نداشت، نتایج گروهی تعیین کننده می شود.
5-تفاضل گل بهتر در تمام مسابقات مرحله گروهی
6- تعداد گلهای بیشتری که در تمام مسابقات گروهی به ثمر رسیده است.
7-اگر دو تیمی که با هم بازی داشتند در همه چیز مساوی باشند، در ادامه همان مسابقه ضربات پنالتی نواخته می شود.
8-دریافت تعداد کارت های زرد و قرمز کمتر در بازی های مرحله گروهی
9-حق اولویت با تیمی است که در رنکینگ باشگاهی رده بالاتری دارد.

 

Share/Save/Bookmark