داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهر بنجار بیان کرد:
اربعین؛ زمینه ساز ظهور اما عصر (عج)/ انتظار امامین انقلاب حل مشکلات مردم در حکومت اسلامی است
کد مطلب: ۷۴۵۲۱
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱
حجت الاسلام حیدری پارسا گفت: کاروان عظیم اربعینی ها، این حادثه عظیم از معجزات قرن است و عدد چهل و اربعین در تاریخ اسلام همیشه مورد توجه بوده است و این حادثه و کنگره عظیم مقدمه ای برای یاری امام زمان (ع) خواهد شد.
اربعین؛ زمینه ساز ظهور اما عصر (عج)/ انتظار امامین انقلاب حل مشکلات مردم در حکومت اسلامی است
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام و المسلمین محمود حیدری پارسا امام جمعه شهر بنجار در خطبه های نماز جمعه این هفته، بعد از توصیه به تقوای الهی بیان کرد: کاروان عظیم اربعینی ها، این حادثه عظیم از معجزات قرن است و عدد چهل و اربعین در تاریخ اسلام همیشه مورد توجه بوده است و این حادثه و کنگره عظیم مقدمه ای برای یاری امام زمان (ع) خواهد شد.
وی افزود: حکومت اسلامی مد نظر امامین انقلاب یعنی حل مشکلات مردم و ایجاد زیرساخت های لازم برای رفاه بیشتر مردم است و اگر مسئولی در حیطه مسئولیت خود کوتاهی کند علاوه بر جریمه و عذاب الهی قطعاً باید برکنار شود و همه مسئولان باید توجه کنند که در نظام اسلامی خدمت به مردم فلسفه وجودی آنهاست.

وی ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی اطلاعاتی امنیتی باید چشم تیزبین و دیده بانی نظام و انقلاب باشند که در صورت کوتاهی یا اهمال مسئولین به شدت با آنها برخورد کنند.

وی با اشاره به دوازدهم شهریور ماه روز بهورز و تبریک به بهورزان گفت: این نیروهای خدوم در روستاها با ارتباط مستقیم با مردم و بیماران جلوی انتشار و سرایت خیلی از بیماری ها را می گیرند و باید به این عزیزان خداقوت گفت.

حجت الاسلام حیدری پارسا با اشاره به سیزدهم شهریور ماه روز بزرگداشت سلمان فارسی خاطرنشان کرد: این شخصیت بزرگوار به درجه ای از ایمان رسید که از خانواده پیغمبر محسوب شد و همه می توانیم با تلاش و ریاضت به خیلی از مقامات معنوی و الهی برسیم.

وی به مناسبت روز تعاون اشاره کرد و افزود: قطعاً در شرایط امروز تقویت تعاونی ها باعث کمک به اقتصاد و معیشت مردم می شود اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری هست می تواند باعث نجات اقتصاد ایران از طریق حمایت از تولید داخلی شود

حجت الاسلام والمسلمین حیدری پارسا در مورد استفاده از ظرفیت مرز و طرح رزاق تصریح کرد:: شنیده ایم که تعاونی قرار است تشکیل بشود و کار به دست مردم سپرده شود و همه مردم در سود شریک شوند که این کار بسیار ارزشمندی است اگر محقق شود .

خطیب نماز جمعه شهر بنجار به بحث تقویت مطالبه گری در استان و منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: با عنایت ویژه مقام معظم رهبری و نماینده ایشان در استان و ائمه جمعه این مطالب تقویت شده است و از این به بعد خط قرمز برای همه ما خدمتگزاری به مردم است و هیچ مسئول و مدیری حاشیه امنی برای عدم جوابگویی به مردم نخواهند داشت.
Share/Save/Bookmark