داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل:
کاهش سهمیه سوخت یک تصمیم و سیاست ملی است
کد مطلب: ۷۵۶۰۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۰
فرماندار زابل علت تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای دیزلی حوزه سیستان مقابل فرمانداری این شهرستان را کاهش سهمیه خودروهای دیزلی برای جلوگیری از فروش سوخت و آن را یک سیاست ملی عنوان کرد.
کاهش سهمیه سوخت یک تصمیم و سیاست ملی است
علیرضا ملاشاهی با اشاره به اینکه برخی از رانندگان خودروهای دیزلی به‌جای ارائه خدمت اقدام به فروش سوخت می‌کردند در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای دیزلی حوزه سیستان مقابل فرمانداری به علت کاهش سهمیه سوخت پایه آنها بوده است.

وی با بیان اینکه تصمیم کاهش سهمیه پایه سوخت یک سیاست ملی است که ادامه خواهد داشت اظهار داشت: در این زمینه برخی از افراد که صرفاً از خودروهای نیمه‌سنگین به‌منظور فروش سوخت استفاده می‌کنند، به این موضوع معترض شده‌اند.

اهمیت نصب سامانه سیپاد و ارائه خدمت به مردم

فرماندار زابل ادامه داد: سهمیه پایه مینی‌بوس‌ها قبلاً ۹۰۰ لیتر بود که اکنون به ۶۰۰ لیتر رسیده است؛ اما اگر این مینی‌بوس‌ها کارکرد لازم را داشته باشند سوخت آنها به ۱۶۰۰ لیتر تغییر پیدا می‌کند که شرط آن نصب سامانه سیپاد است چرا که به‌ازای ارائه خدمت به مردم این سهمیه برای آنها افزایش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: آن دسته از رانندگان که فقط به دنبال فروش سوخت هستند گلایه کرده درحالی‌که سوخت جزو منابع ملی بوده و متعلق به همه مردم است.

ملاشاهی گفت: توقف برخی از خودروهای دیزلی در یک مکان و فروش سوخت آنها در حالی رخ می‌دهد که مردم عادی برای حمل‌ونقل و جابه‌جایی باید چندین برابر هزینه کنند و یا ساعت‌ها در صف انتظار باشند.

وی ادامه داد: قول مساعدت مسئول سازمان سوخت شهرداریها و دهیاری‌های کشور درخصوص کاهش سهمیه خودروهای دیزلی حوزه سیستان طی ارتباط تلفنی داده شده امیدواریم این مشکل حل شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark