داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد:
کسب رتبه برتر ثبت نام بانوان سیستان‌ و‌ بلوچستانی در کارزار انتخابات مجلس
کد مطلب: ۷۵۴۲۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۱
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در بحث پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس دوازدهم، از نظر ثبت‌نام بانوان استان برای حضور در کارزار انتخابات رتبه برتر در کشور را داریم.
کسب رتبه برتر ثبت نام بانوان سیستان‌ و‌ بلوچستانی در کارزار انتخابات مجلس
به گزارش پایگاه خبری‌اوشیدا، رضا شریفی در جلسه با فرمانداران حوزه سیستان بیان کرد: در زمینه تعداد ثبت‌نام کنندگان و میزان حضور جوانان، سیستان و بلوچستان در ردیف ۱۰ استان اول کشور قرار دارد.

وی افزود: حضور موفق و مقتدرانه فرمانداران استان در همایش آموزشی انتخابات در چابهار و کسب موفقیت‌ در زمینه آموزش، میزبانی و کیفیت برگزاری دوره یکی از اتفاقات مناسب در چند هفته اخیر بوده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: نخستین قیام مردمی به خونخواهی سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) جزو افتخارات تاریخی خطه سیستان است.

وی با تشکر از دست‌اندرکاران برپایی همایش سالروز قیام مردم سیستان برای خونخواهی امام حسین(ع) ادامه داد: میزان حضور و کیفیت برنامه نسبت به سال گذشته‌ چشم گیرتر بود، البته می‌تواند با شکوهتر از این هم برگزار شود.

وی با اشاره به سلسه مراتب موجود در بدنه حکمرانی کشور افزود: دهیاری‌ها نقطه تماس حکمرانی با بدنه اجتماعی هستند، که نباید نادیده گرفته شوند.

وی تصریح کرد: رنگ و بوی مراسم نخستین قیام را نباید با مسائل سیاسی، دولتی، حزبی، جناحی و مطرح کردن مباحث دیگر تغییر داد، بلکه این مراسم باید یادآور حادثه پر افتخار نخستین قیام به خونخواهی شهدای مظلوم کربلا که توسط مردمان این خطه انجام شد، باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خاطرنشان کرد: نخستین قیام به خونخواهی امام حسین(ع) محدود به سیستان فعلی و شیعیان منطقه نبوده است.

وی با اشاره به مختصات جغرافیای ۱۳۸۰ سال قبل گفت: سیستان در گذشته محدوده‌ای از خراسان، افغانستان، پاکستان و حتی قسمتی از هندوستان بوده است.

وی تاکید کرد: با توجه به زیست فرهنگی و اجتماعی، و ترکیب جمعیتی آن زمان این قیام مختص شیعیان نبوده است بلکه محبین اهل‌بیت علیهم‌السلام از ادیان و مذاهب دیگر نیز در آن حضور داشته‌اند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark