داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه نیمروز عنوان داشت؛
روز قدس به تحکیم وحدت شیعه و سنی می افزاید/ اعتباری که امام خمینی به اسلام داده هیچ عالمی بعد از غیبت امام زمان نداده است
کد مطلب: ۶۷۰۰۷
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
خطیب نماز جمعه شهرستان نیمروز گفت: حضور با شکوه مردم مسلمان اعم از شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس و شعارهای کوبنده آنان بر ضد رژیم غاصب صهیونیستی پایه های سست رژیم اسرائیل را به لرزه در آورده است.
روز قدس به تحکیم وحدت شیعه و سنی می افزاید/ اعتباری که امام خمینی به اسلام داده هیچ عالمی بعد از غیبت امام زمان نداده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت اسلام والمسلمین محمد راشکی در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان داشت: حضور پرشور مسلمانان در راهپیمایی روز قدس به نیروهای مقاومت و مردم مظلوم فلسطین قوت و قدرت می بخشد و آن ها را امیدوار می کند که مسلمانان حامی و طرفدار آن ها هستند و با قدرت به مقاومت و مبارزه خود در برابر غاصبان ادامه می دهند.

وی افزود: برگزاری آیین ویژه روز قدس به تحکیم وحدت برادران شیعه و سنی می افزاید، در اغلب شهرهای ایران و کشورهای اسلامی مسلمانان شیعه و سنی با پیوستن به صفوف به هم فشرده یک دل و یک صدا علیه رژیم غاصب صهیونیسم و آمریکای جنایتکار شعار می دهند.

امام جمعه نیمروز با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره) در ۱۴ خرداد ابراز داشت: امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران از بزرگترین شخصیت های اسلامی است که تمام وجودش را صرف خدمت به اسلام کرده بود، بعد از پیغمبر و اهل بیت (ع) اعتباری که امام (ره) به اسلام و مسلمین و قرآن و تشیع داده است هیچ عالمی از علمای اسلام بعد از غیبت امام زمان تا به حال نداده است.

وی تصریح کرد: بعد از رحلت امام مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای را که عالمی بصیر و آگاه بود و با رهبری پیامبر گونه خود راه امام و شهدا را با قدرت و عزت ادامه می دهد و جامعه اسلامی را از توطعه های دشمنان حفظ می کند برای رهبری امت اسلامی شناسایی و انتخاب کرد.

حجت الاسلام والمسلمین راشکی با اشاره به قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ بیان داشت: ۱۵ خرداد یادآور قیام خونین مردم جان بر کفی بود که با نام اسلام و برای اسلام و برای حمایت از امام خمینی (ره) به میدان آمده بودند، این روز آغاز نهضت مقدس اسلامی است و پشت رژیم ستم شاهی را به لرزه در آورد.

خطیب نماز جمعه نیمروز اظهار داشت: عید فطر یکی از دو عید بزرگ اسلامی است و از مهمترین اعمال روز عید پرداخت زکات آن یعنی زکات فطریه است زیرا کسی که روزه بگیرد و زکات فطریه را عمدا ادا ننماید پس روزه ای برایش نیست.

انتهای پیام/۳۹۵۳
Share/Save/Bookmark