داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
با هدف ساماندهی مبادلات مرزی مرزنشینان ؛
بازارچه مرزی میلک اولین بازارچه مجهز به سامانه یکپارچه هوشمند امور گمرکی کشور شد
کد مطلب: ۳۹۵۸۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۵
با هدف ساماندهی مبادلات مرزی مرزنشینان سامانه یکپارچه هوشمند امور گمرکی و سامانه یکپارچه مرزنشینان در بازارچه میلک راه اندازی شد.
بازارچه مرزی میلک اولین بازارچه مجهز به سامانه یکپارچه هوشمند امور گمرکی کشور شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: با هدف ساماندهی مبادلات مرزی مرزنشینان سامانه یکپارچه هوشمند امور گمرکی و سامانه یکپارچه مرزنشینان در بازارچه میلک راه اندازی شد.

محمد علی پیری فرماندار هیرمند از آمادگی بازارچه و گمرک میلک جهت استفاده مفید و موثر ساکنان روستاهای مرزی از کارت های الکترونیکی مرزنشینان خبر داد و گفت:سیستم یکپارچه گمرک سامانه ای یکپارچه ای است که بصورت الکترونیکی انجام می شود و در کنار این ساماندهی مبادلات مرزی مرزنشینان نیز راه اندازی شده است.

وی در خصوص نحوه استفاده از کارت الکترونیکی گفت: کارت الکترونیکی صادر شده برای خانوارهای مرزنشین حوزه سیستان و براساس آنچه کارت شارژ شده تعداد ۷۳ قلم کالا مشخص و بر همین اساس مرزنشینان دارای کارتهای الکترونیکی در قالب گروه مرزنشینان و تعاونی ها فعالیت داشته باشند.

فرماندار هیرمند گفت: کالای خوراکی از صد درصد معافیت گمرکی برخوردار است و کالای غیر خوراکی ۵۰ درصد معافیت دارد و این یک فرصت و مزیت خوبی برای مرزنشینان در قانون ساماندهی مبادلات مرزی است و از همین امروز هم می توانند شروع به کار کنند.

هامون نورد ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بازارچه مرزی میلک اولین بازارچه در سطح کشور است که به سامانه جامع امور گمرکی مجهز شده است.

وی ادامه داد: کنترل سهمیه مرزنشینان بصورت خودکار سهولت ،سرعت و دقت در تشریفات امور گمرکی مربوطه به تعاونی مرزنشینان نی مزایای راه اندازی سامانه یکپارچه مرزنشینان است.

ناظر گمرکات استان افزود: مرزنشینان از همین امروز می توانند در گمرک بازارچه مرزی میلک که اولین گمرک بازارچه مرزنشینان در سطح کشور است با این سامانه فعالیت خود را آغاز کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark